Kdo chce víc, nemá nic.

11. srpna 2012 v 13:56 | Woodbin |  Android
Podle spamu na twitteru a facebooku jste si zajisté všimli, že jsem včera flashoval mobil Honzy Hrona (LG Optimus Pro) na Cyanogenmod 7 a svůj Google Nexus S jsem updatovat na Cyanogenmod 9. Ale všechno hezky popořádku.


Nexe jsem dostal k dvacátým narozeninám 18.7. a kromě toho že jsem si ho okamžite zamiloval (můj první telefon s Androidem, měl jsem pocit jako bych to té doby žil digitálně jen na půl, fascinující platforma.), tak jsem na něj také okamžitě hodil Cyanogenmod7, na který jsem slyšel samou chválu (a mimo jiné i doporučení od Tlamiczky.). Mobil jsem pak x týdnů bez problémů používal, zasypával ho aplikacemi (mám jich tam skoro dvěstě a pořád běží stejně rychle.) a pak to přišlo. Vyšel Cyanogenmod9. Rozhodl jsem se že ho zkusím a reinstalaci zfouknu najednou společně s flashováním Hronova mobilu. Na netbook, který je po včerejšku regulérní flashovací stanicí s ADB, fastbootem, Super one clickem apod, jsem hodil vše potřebné a vydal se k Hronovi. Cestou jsme koupili tabák do vodnice aby bylo čím tišit případné nervy.

Mimochodem, Hronův barák je fajn, ale má nebezpečný schody bez zábradlí. Představte si dveře z pokoje...otevřete je. Naproti vám je normálně chodba, vedle dveří je díra pod kterou jsou schody. Naštestí jsem tam i přes mojí nešikovnost nespadnul.
Jo a taky nás celou dobu podle ESETu atakoval hronův bývalý poskytovatel internetu Riomedia. Provideři se mstí!

Každopáááádně po rozpálení vodnice jsem začal flashovat. Prvním problémem byly ovladače, které se naštestí na třetí pokus nainstalovaly. Akorát jsem podle nich neflashoval telefon nýbrž modem. Další problémy nastaly při rootu telefonu. Tvůrci návodů jsou pitomci a nenapíšou , že se má telefon restartovat před rootem. Mimochodem, před rootem si ověřte, že máte ve windows nastavenou cestu k ADB (Pravým tlačítkem na Počítač > Vlastnosti > Upřesnit Nastavení Systému > Proměnné prostředí > V systémových proměnných vyberte Path a změnte ji na cestou k /platform-tools/ kde máte adb.exe) . Jinak SuperOneClick fungoval pěkně. Mezitím jsem si na svém mobilu zazálohoval všechny aplikace a chtěl udělat backup současné ROM pro případ že by se něco posralo. Četl jsem hezké reference na ROM Manager, takže jsem se rozhodl ho vyzkoušet. Prográmek mi sdělil že mi musí znovu flashnout recovery, poslechl jsem tedy a udělal osudový stisk. Cvak, a byl jsem bez recovery. Soudruzi v Clockworku očividně něco pokazili a místo toho aby to tam nahrálo nové recovery, tak jej to pouze smazalo/nahrálo tam něco co mobil ani nebralo jako recovery a nemohl jsem se do něj dostat. A mít mobil bez recovery, to se skutečně nevyplatí (Jinak ovšem telefon fungoval normálně). Byl jsem z toho celkem vyklepanej, ale řekl jsem si že to holt udělám později přes ADB a vrátil jsem se k Hronovu telefonu.

Tam mě čekalo nehezké zjištění že na LG Optimus Pro se má recovery flashovat přes ROM Manager.
... ಠ_ಠ

Zdráhal jsem se to vyzkoušel, ale naštestí to fungovalo. Recovery se nainstalovalo, udělala se záloha, dal jsem instalovat Cyanogenmod. jsem ovšem debil a odklikl jsem instalaci tak rychle že jsem nezaregistroval, že není zaškrtnuté mazání Data a Cache. Mobil se oflashoval, bootoval a....začal blikat černobíle. Yikes. Opět jsem se lehce rozklepal, ale došlo mi že to je problém ROMky a tím pádem by recovery fungovat mělo. Pak jsme asi čtvrt hodiny prolézali anály internetu, aby jsme zjistili jakou kombinací tlačítek se leze do recovery (Home + Volume Down + Power). V recovery jsem udělal wipe cache a dat, mobil jsem znovu oflashoval a nainstaloval Google Apps. Mobil naběhl, fungoval, funguje a budeme Hronovi přát aby ještě dlouho fungoval.

Pak ale přišel na řadu můj telefon. Obligatorní instalace PDANetu, stáhnutí fastbootu, recovery image a přenastavení cesty k ADB (u LG Optimus Pro jsem použil standalone ADB v jiném adresáři). Vlezl jsem do bootloaderu (který červenými písmenky hlásil NO RECOVERY IMAGE) a na počítači pomocí "fastboot flash recovery recovery-clockwork-5.0.2.0-crespo.img" nahrál nové recovery. Operace zabrala dvě vteřiny a hlásila úspěch. V telefonu jsem zvolil RECOVERY...chvíle napětí...Ach, Clockworku, jak rád tě vidím!

Jal jsem se tedy udělat zálohu. Na první pokus se to rublo u .android_secure, na druhý pokus se udělala s tím že .android_secure hlásila chybu (což hlásilo i po restore, ale vše běželo jak má.) . Pak už to šlo rychle. Factory reset, wipe data, wipe cache, install update (tedy Cyanogenmod9), install gapps (Google Aplikace), reboot.

Cyanogenmod9 nabootoval (moc hezká animace mimochodem) a začaly se objevovat problémky. Nejdřív jsem se nemohl přihlásit ke googlu (vyřešil password reset), pak blba wifina (ale to mohlo být pověstně slabou wifinou Nexuse S). Pak jsem asi hodinu obnovoval zazálohované aplikace, přesouval je na SD a upravoval si telefon. Nejdřív mě zarazilo nastavení. V Cyanogenmodu 9 není ani polovina položek co v sedmičce a není tam žádná z položek co se mi tak líbily jako třeba vlastní akce na tlačítko hledání a domů, vůbec jsem nenašel konfiguraci lockscreenu (a to jsem strávil asi dvacet minut). Dalším zklamáním byl Trebuchet Launcher. Co se týče rychlosti nemůžu si ztěžovat, ta je famózní. Jde mi o složky, které jsou na CM9 natolik vyzdvihované - vejde se do nich maximálně 16 položek. WHY THE FUCK?! Já nevím, asi jsem slepej ignorantní kretén, ale nikde jsem nenašel ani konfiguraci Trebuchetu abych se mohl podívat jestli to třeba náhodou nejde změnit. Další věc co mě naštvala byly wallpapery. Aby jste chápali, já mám na počítači asi tak 750 wallpaperů které se mi rychle mění, je to taková moje posedlost. Na CM7 jsem skrze živou tapetu WallpaperSlideshow měl asi tak 250 tapet které se mi měnily po minutě a byl jsem neskutečně spokojen. Na CM9 z nějakého důvodu vidím jen horní půlku tapety - spodní polovina pozadí je černá. Další věc co mě nepotěšila, CM9 NEMÁ V ZÁKLADU FILE MANAGER. Nebo jsem ho alespoň ani po čtvrthodině hledání nenalezl. Poslední problém co jsem měl byl s hodinami - Aplikace funguje, ale v okamžiku kdy chci nastavit budík aplikace spadne. Tímto jsem s CM9 skončil. Je to škoda, systém je krásně rychlej a ten design taky není špatnej, ale míněné problémy plus některý další drobnosti z toho dělají pro mě nepoužitelný systém. Zalomili jsme to a ráno jsem se vydal domů.

Hned po tom co jsem přišel domů jsem se vrhnul na downgrade...no dobře, nejdřív jsem si udělal kafe a pak jsem šel na downgrade. Pro jistotu jsem si zazálohoval CM9 ROMku a přetáhl ji do počítače. Vlezl jsem do recovery a chtěl jsem vyvolat zálohu...ale mobil si očividně uvědomil co chci udělat a tak odmítl vyvolat zálohu s tím, že nesouhlasí MD5. Dvě minuty googlení a problém vyřešen ( CMD: adb shell; #cd /sdcard/clockworkmod/backup/2012-08-10.22.25.10/; md5sum *img >; nandroid.md5). Záloha se vyvolala, mobil naskočil a bežel. Rychle jsem si nechal sesynchronizovat kontakty a kalendář (další věc co CM9 neudělal i když jsem to měl od počátku zaplé - přišel jsem o kontakty a záznamy v kalendáři), projistotu jsem to i vyexportoval na externí pamět.

Stáhnutí romky byla otázka pár minut, kopírování na SD taky. S instalací to bylo horší. Nejdřív jsem zjistil že se mi špatně stáhla rom, potom mi clockwork odmítl instalovat. Po chvíli googlení jsem na xda zjistil, že musí být vyplá script verification v recovery. Dobře tedy, vlezu do nastavení a ... tam to nebylo. Chvíli jsem hledal a pak jsem to vzdal a oflashoval recovery (opět ručně přes ADB) na nejnovětší verzi 6.0.1.0 Touch. Tam už jsem položku našel a vypnul. Pak už jsem jen nainstaloval google apps a rebootoval telefon.

Telefon nabootoval a v současnosti obnovuje zálohy aplikací, které průběžně přesouvám na SD aby se vůbec do telefonu vešly. Vše zatím běží jak má (akorát mi jednou spadnul market, ale to se snad pořeší). Cyanogenmod 7.2 by měl mít drobná vylepšení a některé věci převzané z ICS (skutečně drobnosti které se mi i docela líbí) plus hory bugfixů a spešl nabídku nastavení extra pro Nexus S. Jakmile dozálohuji aplikace tak se na to vrhnu. Až dneska skončím s kustomizací a nastavením, udělám ještě pro jistotu zálohu.

A to je asi vše. Titulek jsem zvolil takovýto jelikož jsem naivní vůl a když jsem chtěl mít lepší systém, dostal jsem systém co byl nepoužitelný. Každej kdo došel až sem má moje gratulace jelikož jsem se skutečně nechutně rozepsal a okradl vás o drahocený čas. Takže radši po anglicku zmízím. Woodbin.exit();
~~~
Během psaní tohoto logu bylo obnoveno circa 250 aplikací.
Během včerejšího večera a dnešní rané noci byl oflashován 1 LG Optimus Prime, 1 Google Nexus S byl upgradován a následně downgradován a bylo vypáleno cca 20 gramů pomerančového tabáku a 6 gramů jablečného tabáku.
Woodbin se po této zkušenosti rozhodl že se dočasně vysere na CM9 a počká na lepší verzi nebo ještě lépe na CM10.
Hron úspěšně nalezl widget který měl na Stock Android Froyo a je štastnej jak štěně.
Hronův králik se během večera vyděsil a vyskočil z akvárka, málem se zabil ale po deseti minutách nahánění byl chycen a navrácen do svého akvária.
Nebylo mu nijak ublíženo. Zatím
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama