Falling Sand Game

16. června 2011 v 23:34 | Otaku Woodbin |  Hry
Falling Sand Game je žánr her, které vznikly relativně nedávno. Tyto, převážně freeware hry (nevím o komerčním kousku), většinou tvořené jako webové hry (hodně v javě), by se daly zařadit jako poddruh sandbox her či do fyzikálních/chemických simulací. Jde o hry, které vám nabídnou sérii prvků/materiálů, které můžete libovolně míchat a sledovat jak mezi sebou reagují nebo z nich dělat mechanismy. U některých jde navíc vytvářet vlastní elementy a tvořit tak rozsáhlé mody. Ač to zní možná hodně vědecky, není tomu zcela tak. Stále jsou tyto kousky hrami. nebo spíš hříčkami. Rozhodl jsem se udělat drobný přehled FSG, se kterými jsem se zatím setkal.Pravděpodobně původní hra, která nabízí jen pár elementů (písek, voda, sůl, olej, vosk, rostlina...) a nedají se v ní tvořit nějak extra komplexní přístroje. Jde ale o příjemnou relaxaci a i v tomto jednoduchém kousku se dají tvořit jednoduché mechanismy.
Dalo by se říci že jde o nadstavbu předchozího kousku obohacenou o výbušniny a některé další elementy. Zde jsou možnosti tvorby širší, ale stále jde o relativně jednoduchou hříčku.World of Sand DS

Vynikající port FSG pro DSko. Opět nabízí jen malou škálu elementů, ale jde o pěkný homebrew.
Tuto FSG jsem moc nezkoušel, ve zkratce jde o offline verzi původního FSG (takže si to můžete stáhnout). Pokud si ovšem dobře pamatuji,jde pro ní vytvářet mody a tím se možnosti rozšiřuji.
Vynikající a už složitější (ale ne přehnaně, stále se to jde rychle naučit) FSG s velkou škálou elementů. Navíc obsahuje i simulaci větru, což jen zvyšuje možnosti , co vytvořit. Obsahuje i objekty jako například ovladatelného panáčka, takže vznikají i překážkové dráhy. Navíc se hra stále vyvíjí a stále přibývají nové elementy. Pro grafické spestření hra obsahuje více grafických módů a filtrů.
Vynikající offline verze FSG s velkým množstvím elementů a jednoduchou modovatelností. Jeden z nejzajímavějších modů umožnuje tvořit i jednoduché elektrické obvody. Druhý díl navíc umožňuje i skriptování, takže vznikaly (hra už se bohužel nevyvíjí) i komplexní mody tvořící minihry a umožňující dělat mimozemské flotily a fungující laserové kanóny. I já sám jsem v tom "vytvořil" mod, na požádání mohu poslat ;)To nejlepší na konec :) Asi nejlepší FSG, kterou jsem objevil teprve nedávno. Obrovské množství elementů, simulace tlaku vzduchu, teploty, částic (fotony, neutrony), lomu světla, elektřiny (obsahuje i polovodiče, lidi v tom normálně dělají kalkulačky a autommatické jaderné reaktory). Navíc lze vytvářet mody. Hra se stále vyvíjí a má možnost ukládat výtvory na server (v programu je vestavěný prohlížeč galerie). Navíc umožňuje používat více možných simulací. I z hlediska zobrazení hra vyniká, obsahuje totiž shadery a filtry. Musím ovšem řici že z FSG se kterými jsem se setkal je i nejsložitější a já sám v tom moc ještě neumím (a to si už s těmito hříčkami hraji celkem dlouho ;)). Každopádně pokud plánujete FSG hrát, doporučuji tento vynikající výtvor vyzkoušet.


Tak, to byl můj malý přehled, doufám že někdo tyto příjemné hříčky vyzkoušeí a zabije u toho tolik času jako já ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hrajete Falling Sand Game?

Super zábava! 50% (4)
Příjemná relaxace 0% (0)
Nuda. 12.5% (1)
Ještě jsem nezkoušel. 37.5% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama