Too late!

24. ledna 2011 v 0:36 | Otaku Woodbin |  My living, my life, my head...
Aj, tak  jsem se chtěl pochlubit s vánoci a tak nějak jsem na to pozapoměl 8)
Největšími dárky letošních vánoc byli:
vodnice
caj

...vodní dýmka a čajový set od maminky....
laptop

...a netbook od tatínka (all hail rozvod :))
Dál jsem dostal hory drogerie, oblečení, peněženku, 16GB flashku (úžasná to věc), cd Xindla (které jsem si ještě nepustil :-x)

Ve svém životě mám mnoho změn, jedna spojená s druhou.
Tou největší je asi to že jsem se 4 měsíce zpátky rozešel se slečnou. Na to se pak napojily ostatní věci. Jako například že jsem začal zase hrát na kytaru (nejde mi to >_< ).

Taky jsem začal hrát Minecraft (ale ten jsem hrál už v době vztahu). Neznáte Minecraft? Nevíte o co přicházíte. Je to sandbox hra. Na začátku se vám náhodně vygeneruje svět (a postupně jak jej objevujete se dál do-generovává, uh, to je slovo, btw max velikost herního světa = 8 x plocha země!!!) do kterého je vržen váš panáček. Váš panáček má holé ruce a žádný úkryt.
single gui

Zpočátku bude vaším hlavním cílem získání úkrytu (jelikož s nocí přcházejí i zlé příšery) a těžba surovin na vybavení. Ano, těžba. Hra se nejmenuje MineCraft jen tak pro nic za nic. Jednou z hlavních náplní je těžba surovin vlastníma rukama (nebo nářadím) a vytváření - craftění - předmětů na pracovním stole. Jakmile ovšem získáte dost surovin a materiálů, můžete si postavit co chcete. To koneckonců můžete celou dobu, ale bez úkrytu a pořádného dolu to je o trochu těžší ;). Celá hra je vyvedená v stylové 8bit-style grafice.
multirc3

Nádhernou třešničkou na dortu je bombový multiplayer. Co ještě k hře říct....možná to že je úžasná. Neuvěřitelná. Šíleně návyková. Geniální. A další superlativy. Navíc je lehce modovatelná a a internetu naleznete obrovské množství všemožných modů. I po technické stránce je hra zajímavá - je celá  napsaná v Javě (z toho pramení lehká modovatelnost). A má jen pár MB - největší z toho jsou savy 8D.
multi

domek

Ještě azjímavé je že hra je dosud jen beta a stále se rozvíjí a doufejme že ještě rozvíjet bude. Každopádně doporučuji koupit, 15€ je vskutku málo za takový zážitek (já platil 10€, kupoval jsem totiž ještě v době alfa verze, bonusem pro mě je kromě nižší ceny i to že veškerá budoucí DLC budu mít zdarma, vy si budete muset připlatit :-P (Neplatí o bugfix patchích, ty budou zdarma pořád).
vyhled
*Důležitá poznámka ke screenům: Jsou z různých verzí, některé s mody (například Ambient Occlusion) a s jiným texturepackem

Další změnou je to že jsem se konečně začal pořádně učit programovat. Jen s tou změnou že se učím javu, kterou navíc mám na semináři ve škole. Python jsem uložil k ledu, protože najít pořádnou knihu je snad nemožné.
Poslední dobou taky často hraji openttd, který se mě a Jjuniorovi konečně podařilo přes LAN rozchodit (ale přes net ta svině pořád nefachá :/ )

Asi poslední slova dnešního příspěvku by mohla být: "Nechoďte na gympl...." Tak těžký půlrok jako bylo tohle I. pololetí 3. ročníku jsem v životě nezažil. Šílené.
Každopádně se mějte, see ya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama