Leden 2011

Tony Levin - Stick Man

31. ledna 2011 v 18:30 | Otaku Woodbin |  Hudba
stickman
Tony Levin - Stick Man je sólové album amerického baskytaristy a hráče na chapman stick (dle mého patří mezi nejlepší baskytaristy na světě) z roku 2007. Na albu se nachází 17 songů, od rychlých basou nabitých až po pomalé lehce elektronické doprovázené Tonyho zpěvem (popravdě jsem netušil že Tony vůbec umí zpívat, ale umí ,  a jak!)

Na albu je (podle mě) vidět vliv skupiny King Crimson, kde Tony Levin dlouhá léta hrál a dodnes hraje. V této skupině také začal hrát na Chapman Stick, nástroj, na který celé album hraje. Jen ve zkratce o Sticku: 8-12strunný nástroj ručně vyráběný dílou američana Emmeta Chapmana; mnoho druhů ladění; hraje se na něj přiklepávání prsty; jednou si ho pořídím až našetřím 40 000,- 60 000,- :D !

Podle mě je je toto výborné alternative-progressive rockové album povinností každého fanouška King Crimson, ale silně doporučuji k poslechu i těm kteří KC neposlouchají nebo neznají.

Ukázka z alba:


Zatím se mějte

Too late!

24. ledna 2011 v 0:36 | Otaku Woodbin |  My living, my life, my head...
Aj, tak  jsem se chtěl pochlubit s vánoci a tak nějak jsem na to pozapoměl 8)
Největšími dárky letošních vánoc byli:
vodnice
caj

...vodní dýmka a čajový set od maminky....
laptop

...a netbook od tatínka (all hail rozvod :))
Dál jsem dostal hory drogerie, oblečení, peněženku, 16GB flashku (úžasná to věc), cd Xindla (které jsem si ještě nepustil :-x)

Ve svém životě mám mnoho změn, jedna spojená s druhou.
Tou největší je asi to že jsem se 4 měsíce zpátky rozešel se slečnou. Na to se pak napojily ostatní věci. Jako například že jsem začal zase hrát na kytaru (nejde mi to >_< ).

Taky jsem začal hrát Minecraft (ale ten jsem hrál už v době vztahu). Neznáte Minecraft? Nevíte o co přicházíte. Je to sandbox hra. Na začátku se vám náhodně vygeneruje svět (a postupně jak jej objevujete se dál do-generovává, uh, to je slovo, btw max velikost herního světa = 8 x plocha země!!!) do kterého je vržen váš panáček. Váš panáček má holé ruce a žádný úkryt.
single gui

Zpočátku bude vaším hlavním cílem získání úkrytu (jelikož s nocí přcházejí i zlé příšery) a těžba surovin na vybavení. Ano, těžba. Hra se nejmenuje MineCraft jen tak pro nic za nic. Jednou z hlavních náplní je těžba surovin vlastníma rukama (nebo nářadím) a vytváření - craftění - předmětů na pracovním stole. Jakmile ovšem získáte dost surovin a materiálů, můžete si postavit co chcete. To koneckonců můžete celou dobu, ale bez úkrytu a pořádného dolu to je o trochu těžší ;). Celá hra je vyvedená v stylové 8bit-style grafice.
multirc3

Nádhernou třešničkou na dortu je bombový multiplayer. Co ještě k hře říct....možná to že je úžasná. Neuvěřitelná. Šíleně návyková. Geniální. A další superlativy. Navíc je lehce modovatelná a a internetu naleznete obrovské množství všemožných modů. I po technické stránce je hra zajímavá - je celá  napsaná v Javě (z toho pramení lehká modovatelnost). A má jen pár MB - největší z toho jsou savy 8D.
multi

domek

Ještě azjímavé je že hra je dosud jen beta a stále se rozvíjí a doufejme že ještě rozvíjet bude. Každopádně doporučuji koupit, 15€ je vskutku málo za takový zážitek (já platil 10€, kupoval jsem totiž ještě v době alfa verze, bonusem pro mě je kromě nižší ceny i to že veškerá budoucí DLC budu mít zdarma, vy si budete muset připlatit :-P (Neplatí o bugfix patchích, ty budou zdarma pořád).
vyhled
*Důležitá poznámka ke screenům: Jsou z různých verzí, některé s mody (například Ambient Occlusion) a s jiným texturepackem

Další změnou je to že jsem se konečně začal pořádně učit programovat. Jen s tou změnou že se učím javu, kterou navíc mám na semináři ve škole. Python jsem uložil k ledu, protože najít pořádnou knihu je snad nemožné.
Poslední dobou taky často hraji openttd, který se mě a Jjuniorovi konečně podařilo přes LAN rozchodit (ale přes net ta svině pořád nefachá :/ )

Asi poslední slova dnešního příspěvku by mohla být: "Nechoďte na gympl...." Tak těžký půlrok jako bylo tohle I. pololetí 3. ročníku jsem v životě nezažil. Šílené.
Každopádně se mějte, see ya