Srpen 2010

Konzolista

18. srpna 2010 v 2:19 | Otaku Woodbin |  Hry
Hoj hoj, zdravím vás
Vím že jsem slíbil horu článků, ale bohužel, jsou prázdniny. Není čas, pořád sedím buď u počítače nebo u vodní dýmky s přáteli nebo se slečnou (ano, konečně se mi poštestilo :)).
A co navíc? Pořídil jsem si PSP. Předně kvuli emulaci PSX
psp

Obrazovka vložena z fotky bez blesku - Copypasta FTW!

Takže co to znamená? Že už mám 5 konzolí.
DSi (který mám stejně radši než PSP :-P) - flashcard'ed (Acekard 2i + AKAIO 1.7.1)
PSP 2004 - CFW 5.50 GEN-D3 + Prometheus
PSone - Modchipped
Wii - softmodded
ATARI 2600 - netknuté. Chtělo by to hry.
Viz fotka. Bordel inside, ATARI v posteli ukryté před prachem.
bordel inside

A to ani nepočítám Jornadu 720 a svého Nixieho (kterému už vubec nefachá klávesnice, musí se používat externí, jinak nastane KEYBOARD STUCK FAILURE. A to není sranda, podobná věc dovedla stanici Swan k implozi.)
other + waterpipe
To už bych se mohl považovat za konzolistu, ne? ;)
Taky jsem si před pár dny stáhl OpenTTD + pár GRF souborů (ttrs3, IRS,eGRVTS...znalci vědí ;)), a tak vláčkuji. Pokud někdo ví jak se pracuje s presignály a semafory, neváhejte napsat do komentářů popřípadně uvést odkaz na nějaký (český) návod. Kouknul bych se na české Tycoonez, ale ty bohužel nefungují.
meine kleine imperium
Btw tramvaje jsou super věc.

Zpátky k PSP. Pořídil jsem si jej předně kvuli 2 věcem: Me & My Katamari (geniální věc) a emulace PSX. Hlavně emulace Crash Bandicoot 2(chci ho moct hrát kdekoliv!:D), jelikož je to pro mě nejlepší hra kterou jsem kdy hrál a srdcovka z dětství (už to můžu říkat, neboť jsem z dětství už venku - ku dnešku mi je již měsíc 18 let.). Pomalu sháním hry z netu, konvertuju si vlastní, asi si udělám ISO přímo z CD co mám. Ještě nějak  zkopčit savy z memory card. Některé PSP hry taky nejsou špatné třeba Wipeout Pure mě fakt chytl, a to na závody vůbec nejsem. Patapon je taky zajímavý...A GTA:VCS je super až na ty záseky. Pokud bude mít někdo tip na PSP nebo PSX hru, piště do komentářů. A pokud by někdo mohl postrádat MMC do pspčka, byl bych mu vděčný.
Trošku mě zklamala homebrew scéna, kde jsem zatím neobjevil snad nic co by  mě uchvátilo (mimo portu Geometry Wars a pár emulátorů, jenže ty jsou taky všude. Opět, doporučení přijmu s otevřenou náručí.)

Co se týče Pustiny, fakt nevím. Nějak jsem ztratil vůli a motivaci to dopsat...Někdy se na to určitě vrhnu, ale v nejbližší době to nebude...

Ohledně hudby vám mohu říct svůj současný playlist, stávájící se ze skupin (v závorce alba + komentář):
Joy Division (vesměs všechny alba. Zajímavý post-punk, hodně zajímavá hudba která se nebude líbit jen tak někomu.)
Wohnout (Polib si dědu, Karton veverek, Rande s panem Bendou)
Maybeshewill (přiznám se, jediný post-rock který v současnosti poslouchám vyjma občasného puštění God is an astronaut)
Tata Bojs (Nanoalbum - hodně alternativní, hodně dobré. Léčitel FTW.)
Psí Vojáci (Národ Psích Vojáků - krásný český undergroud, i když často dosti depresivní. Topol je génius.)
Jolly Joker & the PBU (Heavy Funky Boxing Roll, naprosto geniální album a podle mě bohužel jediné dobré od nich.)
King Crimson (Red, THRAK, In the Court of the Crimson King - naprosto geniální hudba, asi moje budoucí posedlost.)
Pixies (Doolittle - super deska, ale Debaser je nejlepší skladba a taky jediná kterou si pouštím často. Ostatní jen když nechám běžet celé CD.)
A pochopitelně moje milovaná Mňága :) (které se kupodivu líbí i slečně...osud? Možná...)
+ si pouštím Izerovu Policejní Akademii. Sice Izera nemám rád, ale tohle jeho dílko je geniální (díky JohnyXCZ za link ;))

Pokud bych měl doporučit něco ke koukání, v poslední době jsem si naprosto zamiloval South Park. Ten humor je sice místy fekální, vulgární a stupidní, ale je tak fekální, vulgární a stupidní až je geniální. A anime? To už jsem dlouho neviděl...Navíc na Advíku nebylo žádné promítání (letošní ročník dopadl naprosto tragicky.)

A to je asi tak vše z dnešního (já vím, únavného a dlouhého) reportu. Mějte se hezky, s komentáři nešetřete a přežijte zbytek prázdnin a začátek školy (který já, jelikož jdu do třeťáku, nepřežiji.)