Červen 2010

Report 020610

2. června 2010 v 20:55 | Otaku Woodbin |  My living, my life, my head...
Tak, po circa měsíční pauze vás zdravím.
Od doby co se mi podařilo reinstalovat pc a úspěšně zachrátnit 99% dat jsem sem nic nenapsal (psal jsem jen na twitter), ale to nyní chci alespoň trochu změnit.
Jednak chci blog udělat trochu osobnější a sem tam sem postnout i nějaké moje zážitky či myšlenkové pochody (jako to dělám na twitteru, jen ve formě delší než 140 znaků).
Dále sem chci dát pár článků týkající se NDS, na kterém jsem zase začal trochu víc hrát &zajímat se o homebrew. Nakonec připravuju pár článků týkajících se DOSu.

Dneska bych si chtěl trochu odbýt první část , a to krátkým reportem z mého života.
Čím začít. Asi tím počítačem. Čistá instalace je pěkná věc, dokud člověk nezjistí, že mu něco chybí. U mě šlo hlavně o kodeky, které jsem dohledával asi hodinu. Navíc se mi počítač bezdůvodně po spuštění párkrát kousnul (což už se nyní neobjevuje) a padal net. Většina problémů ale časem odezněla a já se potkávám už akorát s tím, že mi chybí něco co jsem měl na předchozích wydlích.
Po instalaci jsem (ač mě to štve...) začal trochu víc hrát hry. Doporučuju vyzkoušet Just Cause 2 (ale MUSÍTE mít win vista/7) které mě celkem chytlo...hlavně je to hra na zatraceně dlouho. Něco jako GTAčka. Koneckonců, je to taky sandbox action.
Taky se mi podařilo nainstalovat klasiku z dětství a úspěšně ji rozběhat na Windows 7. Nejdřív zapomocí oficiálního patche & ochcání wydlí, potom zapomocí oficiálního patche & WormKitu. Znalci asi poznali že mluvím o Worms Armageddon. A jak že se to hraje, po pěti letech a na rozlišení 1680x1050 (ano, přesně. A šlo by i víc!) ? Naprosto úžasně. Navíc se na netu stále dá najít hora uživatelských map a schémat a vlajek a hrobečků... takže monotónnost nehrozí.
Dál jsem si, ovlivněn pochvalnými recenzemi, nainstaloval Machinarium. Jsem zvědav jaké to bude.
Navíc jsem si osvěžil vzpomínky na Lucasfilm adventury. ScummVM je boží věc. Doporučuju, pokud jste někdo nehrál, zahrát si Monkey Island 2. Naprostá nutnost. I když , přiznám se, nikdy jsem nedohrál jedničku, ale to se snažím napravit ( zapomocí SE verze, kterou se už pár dní protloukávám, ale zaseknul jsem se.). Ve Scummu se taky dají hrát Goblins a jiné adventury (Herb: ano, i Simon ;) navíc podpora filtrů celkem zajímavě uhlazuje grafiku)
Začal jsem i víc hrát na DSku. Kromě Pokémon SoulSilver, který doporučuju (pokémoni -anime jsou sice shit, ale hry mají geniální herní systém) znovu začal hrát Lost in blue 3 a TOny Hawks American Sk8land (který je lepší než novější Proving Ground). Občas zapnu i nějaký ten homebrew, např DS verzi Scummu (na kterou je DS jak ušité). Navíc jsem pře pár dny objevil & před dvěma dny zprovoznil DOS emulátor pro DS. Fakt super věcička, doufám že se ještě bude vyvíjet dál. Podrobnějš ji rozvedu v plánovém článku.
Ještě bych mohl zmínit, že jsem chtěl (a pořád chci) začít dělat stripy. Jenže uložil jsem to k ledu, hlavně kvuli tomu, že sice mám postavu a hrubý námět, ale nemám konkrétní myšlenky a pak drobnosti jako třeba obecná graf podoba a název, prostě blbosti co se řeší až na závěr.
Nakonec se pochlubím, že jsem objevil post-rock, který je skutečně úžasným žánrem. V posledních dnech nedělám nic jiného než že stahuji (jsem to ale bídný větrník) a poslouchám. Co jsem si zatím fakt oblíbil je God is an astronaut, 65dayofstatic a If these trees could talk. Pořád se ale zásobuji dalšími a dalšími. Má li někdo nějaký tip, neváhejte a pište do komentářů.

A to je asi všechno, co jsem dneska chtěl říct. Respektive vše, co mi aktuálně přišlo na mysl.
Zatím se mějte, mata ne ^-^ °

I feel an update coming...

2. června 2010 v 17:24 | Otaku Woodbin |  Ostatní
Ahoj
Nebojte se, na blog jsem se úplně nevykašlal. Jen se mi nechtělo psát. Teď ale chystám pár článků (o DSku, něco ze života + možná něco ohledně DOSu.). Zatím se mějte, do dvou týdnů tu už bude něco určitě ;)

PS: taky ještě můžete sledovat můj twitter, kam v poslední době často píšu.