Pustina - Příběh první - 9. - Cíl

12. listopadu 2009 v 0:05 | Otaku Woodbin |  Povídky, básně, texty
Tak, konečně jsem to napsal :) Dočkali jste se ;) Dopsáno přesně v 00:00 :)

Pustina 9.
Cíl

Probudilo jej raní světlo a drkotání karavanu. Pomalu otevřel oči a podíval se vedle sebe. Vedle něj spokojeně spala Andrea, s hlavou na jeho rameni.
"Nebudu ji budit..." Pomyslel si a ještě zavřel oči. Už se nepokoušel usnout, ale přemýšlel o uplynulých dnech cesty.
První den probíhal v pořádku až na menší hádku s Ochránci při opouštění města. Strávili v Hlavním městě o pár minut déle, než měli povoleno. Gregovi se ovšem podařilo uhrát to na "nekalibrované hodiny" Ochránců.
Půlku prvního dne strávil s Michaelem v kabině, kde získával znalosti potřebné k budoucímu střídání Michaela při řízení. Učil se celkem rychle, naučil se pracovat s mapou, pochopil základy ručních signálů pro domluvení se mezi vozy. A tak jej Michael nechal odřídit si pár hodin první noci. Celou dobu si s Andreou povídali a k ránu jej Michael vystřídal. Řízení nebylo náročné, spíše únavné. Kyle po výměně nemyslel na nic jiného než jít si lehnout. V posledních okamžicích, než upadl do spánku , cítil jak k němu ulehla Andrea.
"Dobrou noc, lásko" Zašeptala mu do ucha. Kyle byl ovšem tak unaven, že se zmohl jen na úsměv a tiché zamručení.

Následujících pár dnů uběhlo v klidu střídání řízení a spánku. Kyle měl volného času jen pár hodin, než střídal Michaela. A tak s Andreou využívali nerušeného klidu a skrývajícího hluku vozidla. Kdyby Michael tušil, co se v době co řídil dělo za zavřenými dveřmi kabiny, asi by Kylea a Andreu oddělil každého do jiného vozu :) .
Po 11ti dnech měl Greg poruchu na vozidle. Díky signálům, co se naučil, odvodil z Gregovy gestikulace, kterou viděl ve zpětném zrcátku, že má zastavit. Zastavili uprostřed Pustiny. V místě, v němž se bez mapy vyznají jen stvoření ukrývající se v usychajících travinách. Kyle pomalu vylezl z karavanu. Gregův karavan měl oddělanou přední desku a Greg se díval do útrob stroje.
"Co se děje?" Zeptal se Kyle
"Pravděpodobně odešel jeden z disků v testatickém generátoru..." Vysvětloval pomalu Greg, zatímco se díval dovnitř. Tam, kde Greg viděl mechanismus jehož funkci alespoň trochu chápal však Kyle viděl jen soustavu disků,válců, sloupů omotaných tenkým drátem a kabelů.
"Zvládneš to opravit?" Zeptal se Kyle, zatímco si dále prohlížel změť součástek.
"Jo, zabere to snad jen chvíli..." Odpověděl mu Greg, ale jeho odpověď nezněla moc přesvědčivě.
"Proč stojíme?" Ozvalo se spoza zad. Michael se s rozespalým výrazem nakláněl ze dveří karavanu.
"Porucha" Odvětil mu Greg, aniž by se na něj podíval.
"Rozdělám oheň..." Řekl potichu Michael.

O pár hodin nepřetržitého hrabání se ve vozidle později si naštvaný Greg sedl k plápolajícímu ohni, u kterého už sedělo všech pětostatních Prospektorů.
"Spravils to?" Zeptal se Šutr.
"Jo, ale potřebuju ještě benzín na počáteční zážeh motoru. Pak už to sice jede uplně samo, ale těch pár kapek na spuštění to potřebuje..." Vysvětloval znaveně Greg.
"My nemáme benzín?" Zeptala se Andrea
"Máme zhruba deset litrů...to by mohlo stačit ještě tak na dvacet startů. Pak ti naleju" Řekl Michael, který si četl v zápisníku, kde evidoval zásoby. Udělal pár čar a vydal se pro benzín.
"Přátelé..." Ozval se z ničeho nic Kartograf, který celou dobu seděl u ohně, studoval mapy a počítal vzdálenosti.
"Jestliže budeme pokračovat současným, překvapivě rychlým, tempem, k destinaci dorazíme do čtyř dnů." Prohlásil hrdě kartograf.
"Výborně!" Ozval se Michaelův hlas zpoza Gregova karavanu, odkud se také ozývalo tiché šplouchání kapaliny.
"Navrhuju prospat se a ráno pokračovat v cestě." Navrh Šutr.
Ostatní souhlasili, že se současnou únavou se daleko nedostanou, a rozhodli se strávit večer na místě. Michael se vrátil, s náručí plnou větviček, dobře hořících travin a jiného spalitelného materiálu. Rovnou trochu přihodil. Greg si pro něco skočil do karavanu, Kartograf uklidil mapy a Šutr přinesl něco na večeři. Kyle a Andrea se k sobě přivinuli, zasněně se dívali do zářícího ohně a občas se políbili. Michael připravil nádobí a potraviny a Šutr začal zapáleně kuchtit a opékat. Očividně jeho koníčkem bylo kromě výbušnin a podobných destruktivních věcí i vaření. Po chvíli se Greg vrátil z karavanu a cosi nesl.
"Tak, dlouho nehrál, ale snad dto pujde poslouchat" Řekl vesele Greg, zatímco z pouzdra vyndaval svůj hudební nástroj.
"Guiteran?" Optal se potichu sám sebe Kyle, zatímco se Greg usazoval do pohodlného sedu.
Položil si na klín Guiteran - nástroj podobný kytaře, ale s deseti strunami, posubnými pražci a mírně odlišně tvarovaným tělem - a začal pomalu brnkat.
Večerem se nesly složité melodie, rychlé písně i doprovázené recitály příběhu. Kartograf Grega doprovázel na malý dvojbubínek, který si donesl z karavanu. Oba bratři měli očividně talent. Šutr postupně všem dával chutné pokrmy, připravované na různé způsoby. Po pár hodinách společné zábavy, historek, poslechu a chutného jídla a pochutin se odebrali spát do svých karavanů, které byly v Pustině mnohem bezpečnější variantou přespání, než byl spánek pod širým nebem plným zářících hvězd.
Ráno se opět vydali na cestu, a další dny cesty pokračovaly v klidu za neutuchajícího zvuku motoru karavanů.
Když dovzpomínal na poslední dny, snažil se opatrně vymanit zpod Andreiny hlavy, která mu nedovolovala zvednout se. Po chvíli se mu to podařilo, a kupodivu ji ani neprobudil. Odešel za Michaelem do kabiny.
"Dobré ráno..." Pozdravil Kyle rozespale.
"Zdravím tě. Mám dobrou zprávu. Vidíš tu skálu támhle u obzoru?" Optal se jej Michael.
Kyle pomalu zaostřil, a když uviděl, odpověděl prostým "Hmm"
"To je náš cíl. Tam by se mělo nacházet Město." Osvětlil mu Michael.
Kyle si sedl vedle Michaela a po zbytek cesty mlčeli a jen se dívali na čím dál více se přibližující skálu, která se z roviny tyčila jako budova. Po chvíli se k nim přidala i Andrea a sledovala s nimi blížící se cíl.

Po poledni dojeli ke skále. Zastavili, vystoupili...a zírali...
Stáli před vysokou skálou, a zírali na temnou jeskyni uprostřed skalní stěny. Uvnitř jeskyně byla tma, ale bylo vidět, že její stěny jsou opracované a že vede kamsi dolů.
"Všechno potřebný do báglů, zásoby sebou, zabezpečit auta, zbraně k rukám...jdeme dolů."... Rozkázal Michael roztřeseným hlasem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídky ze série "Pustina" ?

Jo, jsou super! 26.3% (25)
Dobrý 11.6% (11)
Ujdou 5.3% (5)
Nic moc 2.1% (2)
Hrozný... 46.3% (44)
Je to divný... 8.4% (8)

Komentáře

1 Sia Sia | 12. listopadu 2009 v 0:26 | Reagovat

Děkuju :-)...

2 Henry Cube Henry Cube | 12. listopadu 2009 v 18:46 | Reagovat

Konečně jsme se dočkali  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama