Look at my Colt Python revolver "6!

28. září 2009 v 12:07 | Otaku Woodbin |  Tvorba
Začal jsem se učit v Pythonu. Python je objektově orientovaný programovací jazyk. Tuuuze se mi líbí... (děkuji Programagorovi za naučení základů Pythonu a také kompexních čísel)... a také jsem v něm hned začal jednoduchý projekt abych si osvojil základy. Bude to jednoduchý matematicko-fyzikální software v textovém režimu. Základní počítání, něco z aritmetiky a geometrie, fyzika. Zatím mám hotové základní počítání a kruh (O a S). Dělám to způsobem, že nejdříve vytvářím jednotlivé "moduly" které posléze zakomponuji do sebe. A pak to vydám jako open source ;) Zkrátka takový prográmek pro ulehčení domácích úkolů z fyziky a matematiky ;)

A co jinak? Jinak nic moc :D Konečně byla slavnostně otevřena Modrá čajovna (vypadá to tam super, jen by se do "Temné komory" mohly vrátit koberečky :))
Také dnes možná probudou do Grafiky nové kousky. Chystám se dnes konečně odeslat placky, které jsem s Programagorovou pomocí stvořil v Inkscapu. Jestli se k tomu dokopu, objeví se i v galerii.
A na závěr takové malé srovnání Pascalu, který jsem se já vůl učil dříve, a Pythonu:

Program Jednoduchá kalkulačka (základní modul Kalkulu, aritmetika : + - / * mocnění)
Kategorie
Pascal
Python
Doba programování a lazení
2 hodiny
10-15 minut
Funkčnost
15%
90% (zbývá udělat blbůmvzdornost)
Obtížnost naprogramování
7 z 10
3 z 10

Také začínám trochu více Twitterovat. Než vyřeším jak na blog umístit něco pro zobrazení aktuálního tweetu (blog nebere javascript) , musí se tam klasicky přes odkaz.
Zatím se mějte,
Mata ne ^.^ °
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama