Pustina - Příběh první - 6. - Destinace 1

16. května 2009 v 6:54 | Otaku Woodbin |  Povídky, básně, texty

Ahoj lidi, tak jsem zpátky z Německa, ale jsem strašně unavenej, tak sem jen dávám novou Pustinu, Pokud tam budou nějaké nepřesnosti, tak mě na ně upozorněte, psal jsem to unavený v 22-2 hodin v autobuse :D a omluvte prosím gramatické chyby a překlepy, psal jsem to na miniaturní klávesnici a neměl jsem čas dělat korekci (Sio? :)). Tak si ji užijte, snad se bude líbit, já jdu spát :D
Snažil se rozkoukat. Silné světlo jej pálilo. Není divu, strávil tři dny v karavanu a zvykl si na slabé světlo. Pomalu se rozhlédl okolo. Stáli na jakési silnici. Před karavanem stál Greg a Michael a dívali se kamsi do dálky. Kyleovi dělalo chvíli problém, než se rozkoukal. Okolo chodili lidé, někteří tahali vozíky, jiní chodili s batohy, sem tam se mihl někdo oblečený v poměrně drahém oblečení. Za chvíli se Kyleovi začaly rýsovat obrysy v dálce, ale mezitím už viděl kde je. Byli na jakémsi malém náměstí. Karavan stál u stanice Ochránců, kde se udílelo povolení k pobytu ve městě. Po náměstí chodili lidé a sem tam projelo auto. Napravo , přes ulici byly nějaké boudy, pravděpodobně příbitky chudších obyvatel města. Nalevo byla podivná kovová skulptura, jakési dva talíře nad sebou, ze kterých stříkala voda. A Když se podíval rovně, v dálce, pomalu viděl obrys. Gigantickou vysokou budovu. Budovu Vlády. Místo, odkud byl spravován celý Azyl. Kyle udiveně zíral na tu úžasnou stavbu."Velká, co?" Zeptal se jej s úsměvem Greg.
"Wow..." vypustil ze sebe potichu Kyle
"Zakladatelé ji postavili na troskách nejvyšší budovy široko daleko..." začal Greg pomalu přednášet.
"Ano, Gregu, my víme...ale jsme tu přeci pracovně, nepřijeli jsme zapamátkami." Zastavoval ho Kartograf
"Jo, jasně..."Odpovídal znechuceně Greg.
"Takže...proč jsme tady?" Zeptal se Kyle
"Michael má nějaké vyřizování s Radou Prospektorů kvuli tvému objevu. A my mezitím projdememěsto a nakoupíme nějaké Ztracené Technologie" Osvětloval Kartograf.
Kyle se velmi těšil na město. Bylzvědavý jak zde lidé žijí, jak jsou na tom po technologické stránce a také chtěl zjistit, kde se může naučit základy stavby aut. Vešel do karavanu, do batohu naskládal své osobní věci, z chladící skříně vyndal malou svačinku, na ruku navlékl MPNB a batoh dal na záda.
"Vzhůru za dobrodružstvím!" řekl si v duchu. Otevřel dveře a vylezl ven.
Před karavanem stál Greg,Kartograf a ještě někdo. Ta dívka s nádhernými hnědými vlasy, které si všiml při oslavě nálezu map. Teprve teď si všiml, jak nádherná opravdu je. Měla nádherný obličej, roztomilý výraz a šedobílé oči, které člověka naprosto pohltily. Kyle byl jednou nohou ven z karavanu, ale strnule stál a zíral natu krásu, kterou mohl stvořit jedině Bůh. Zamiloval se. Ona se na něj podívala a usmála se. Byl to tak nádherný úsměv, jaký už Kyle dlouho neviděl. Greg z Kyleova zamilovaného výrazu cosi vytušil, a rozhodl se rozrazit nastálé ticho.
"Vy dva se tuším ještě neznáte. Kyle, tohle je Andrea 17 let, prospektorem 3 roky. Andreo, tohle je Kyle, 17 let, prospektorem zhruba tři týdny. Jo a je to ten, co našel mapy ke Městu." řekl Greg.
"Těší mě" Řekla Andrea, která měla stále na tváři ten božský úsměv.
"Mě také" Opáčil Kyle,který se pokusil nasadit podobný úsměv.
"Tak,kam jdeme nejedřív?" Zeptala se Andrea.
"Nejdřív se vydáme do centra,tam projdeme pouliční obchodníky s Technologiemi, potom se zajdem podívat na Továrnu a Zdroj a pak se uvidí."
Vysvětloval Kartograf
"Na Továrnu?" vyrazilze sebe překvapený Kyle
"Ona je tu i jedna ze sedmi Továren?"
"Jasně, a hned u ní je Zdroj" řekla mu Andrea, jejíž úsměv stále nepohasínal.
"A takybychom se mohli stavit ve Svazu Techniků" Jen tak nesměle podotkl Greg.
"Neříkal jsi náhodou minule, že tu bandu zainteresovaných blbců a zabedněných dogmatistů už nikdy nechceš vidět?" Ptal se jej s úsměvem Kartograf.
"Eh...tože jsem říkal? Nebylo to po té změně pravidel a vedení Svazu?"
"Jak já to mám vědět? To ty jsi jim půl hodiny nadával všemi možnými způsoby"
chrlil ze sebe ve smíchu Kartograf.
"Hele, teď to s tebou nebudu řešit!" Vykřikl Greg a začal se smát také"
"Jo,měly bychom jít, brácha" odvětil mu Kartograf.
"Vy jste bratři?" Zeptalo se překvapeně Kyle
"Jo, jsme bratři Julesovi, Greg a Frankie" Odpověděli dvouhlasně.
Kyle byl překvapen. Jednak se dozvěděl Kartografovo jméno, a jednak zjsitil,že on a Greg jsou bratři. Nikdy by jej to nenapadlo, nebyli si moc podobni. Greg byl nižší postavy, měl silná ramena, široký obličej s krátkými černými vlasy, jemným strništěm, malým nosem a měl velké zelené oči. Naproti tomu byl Kartograf,tedy vlastně Frankie, Vyšší postavy, štíhlý, neměl moc velké svaly, obličej měl protáhlý s delšími blonďatými vlasy, a oči měl barvy modré. Opravdu si nebyli podobní.
"Jdeme, ne?" Zeptala se Andrea
"Jo,jasně" Odvětil ji Greg
Tak tedy vyšli. Přešli přes silnici na náměstí, vydali se kolem sešlých chatrčí , ve kterých bydleli chudší obyvatelé města. Šli celkem rychle. Míjeli chatrče a vozíky, sem tam šli okolo nějakého domku nebo zříceniny. Cesta ubíhala a jak se přibližovali k centru,tak se okolí měnilo. Chatrče,vozíky a žebráci zmizeli,zbořeniny vystřídaly malé domky a příbytky a začaly se objevovat větší stavby, obchůdky a sem tam stanice ochránců. Potkávali spoustu lidí, ale už nešlo jen o nějaké poustevníky či žebráky. Chodili zde hlavně draze oblečení lidé a auta jezdila celkem často. Šlo poznat, že město je bohaté a jeho obyvatelé většinou také. Cestou míjeli staré zříceniny kostelů,katedrál a mostů. U jedné se Kartograf zastavil. Díval se na trosky kláštera.
"Co děje?" Zeptal se Kyle
"Víš co je smutné?" Optal se Kartograf se smutným výrazem.
"Co?"
"Vláda zakazuje pátrání po minulosti. A trosky zakazuje pojenovávat. My, Prospektoři, máme zmapováno několik měst a u některých míst známe i názvy. A představ si, že tu historii kterou to všechno skrývá nikdo neuvidí. Svět se nedozví, že se právě nacházíme v České republice, v jejím hlavním městě Praze, a že to, co před námi leží se kdysi nazývalo Katedrála svatého Víta. Smutné, že?" Vyprávěl pomalu a potichu Kartograf, tak aby jej nikdo neslyšel. Kyle se nedivil, bylo to smutné. Nevěděl, že vláda zakazuje takové věci jako hledání pravdy v minulosti.
Ještě chvíli se dívali na zříceninu kdysi velkolepé stavby,ale za chvíli opět vyšli. Pokračovali dál a cesta jim ubíhala rychle. Greg a Kartograf dávali chvílemi přednášky o historii, ale Kyle se celou cestu bavil s Andreou. Nevnímal okolí, jen ji a jejich rozhovor. Velmi se sblížili a zjistili o sobě velmi mnoho. Vyprávěli si o svých životech, Andrea mu vyprávěla o svých cestách s Prospektory a Kyle byl čím dál tím více zamilovaný. A podle jejich rozhovorů usoudil, že se jí také líbí. A tak procházeli městem, zastavovali se občas u obchodníků s Technologiemi a občs Greg něco nakloupil. No, něco, u potulných obchodníků nechal celkem dost Estimů a moc mu jich nezbylo. Den ubíhal a doba oběda byla již za nimi, stejně jako chutný oběd připravený Kartografem. Pomalu přešli z jednoho konce města na druhý, a netrvalo dlouho, než uviděli první věže Továrny. Kyle si jí všimnul hned. Po půlhodině chůze ji už viděli celou. Jakmile ji uviděl Greg, začal dávat přednášku o tom co jsou Továrny zač, přestože to všichni dobře věděli.
Továrny jsou gigantické koplexy postavené Přeživšími, v náboženství líčeny jako "dary od Boha". Jde o obrovské haly vyrábějící vše, které nepotřebují skoro žádné vstupní materiály. Mají nevyčerpatelný zdroj energie a každá z nich má nějaký unikátní výrobek. V Azylu je Továren sedm.
Konečně k ní dorazili. Ale když se chtěli jít podívat dovnitř, čekalo je sklamání. Vláda Továrnu pro veřejnost uzavřela, prý kvůli nebezpečnému interiéru. Grega to velmi naštvalo, ale Kartograf nebyl překvapen. Čekal, že ji jednou uzavřou. Vláda by byla schopna vyhodit Továrny do povětří, nebýt toho, že bez nich by se absolutně sesypala ekonomika Azylu. Z místa odcházeli v nepříliš dobré náladě a mířili na místo, kde se setkají se zbytkem Prospektorů, přespí a ráno se vydají vyřídit zbytek záležitostí a zase pojedou. Ubytovna naštestí nebyla daleko, a tak už po hodině pomalé chůze byli na místě. Setkali se zbytkem a po krátkém briefingu šli spát. Pokoje byli malé, po dvou lidech. Zde Kyle vytušil příležitost.
"Andreo?"
"Ano?"
"S kým budeš na pokoji?"
"Já nevím, asi s tebou"
Tato odpověe Kylea celkem dost potěšila, a ještě víc jej potěšilo, že se Andrea při této odpovědi usmívala a také na Kylea mrkla jedním okem.
Za chvíli už leželi na pokoji a opět si povídali. Strávili dvě hodiny konverzací, a pak se rozhodli jít spát. Kyle zhasl svíce
"Tak tedy dobrou noc"
"Dobrou, hezky se vyspi"
"Jo, ty taky"
"Kyle?"
"Ano?"
"Ty....miluješ mě?"
Najednou Kyle zamrzl. Tuhle otázku opravdu nečekal a nevěděl jak na ní odpovědět. Půl minuty bylo ticho.
"...Kyle?"
"Já....ano..."
Kylene netušil, co se bude dít dál. Najednou slyšel pohyb. Andrea přišla k němu. Naklonila se k němu, a....dlouze jej políbla. Kyle byl jak zaražený. Myslel, že se mu to zdá.
"Dobrou noc, hezky se vyspi" řekla mu svým nádherným hlasem
"Ty taky" vytlačil ze sebe Kyle.
Zhruba půl hodiny přemýšlel, co bude dál. Byl šťasten, že mu po dlouhé době něco vyšlo. Poté se rozhodl spát, a usnul téměř okamžitě.

//Budovu vlády úžasně nakreslil Programagor :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídky ze série "Pustina" ?

Jo, jsou super! 26.3% (25)
Dobrý 11.6% (11)
Ujdou 5.3% (5)
Nic moc 2.1% (2)
Hrozný... 46.3% (44)
Je to divný... 8.4% (8)

Komentáře

1 programagor programagor | E-mail | 16. května 2009 v 11:39 | Reagovat

Díky za zmínění mé tvorby ;)
Jinak až na trochu zvláštní opětovné zasazení Andrey do příběhu (které je jistě zajímavé a nečekané) je to naprosto perfektní. Jen tak dál, těšíme se na další pokrečování.

2 Henry Cube (Honzis) Henry Cube (Honzis) | 16. května 2009 v 19:38 | Reagovat

Uplně super!!!! Hlavně ilustrace :-)Jen tak dál......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama