Pustina - Příběh první - 5. - Čekání

3. dubna 2009 v 6:31 | Otaku Woodbin |  Povídky, básně, texty
Tak jste se konečně dočkali, že? ^.^ Další díl (možná brzy) slavné série povídek :)

"Vstávej!"
"Co, co se děje?" vyhrkl ze sebe narychlo vzbuzený Kyle
"Jsme v hlavním městě!" Řekl mu Kartograf
Na tento okamžik se Kyle těšil hodně dlouho. Vždycky chtěl vidět hlavní město, ale nyní se tento sen stal realitou.
Kyle se hnal ke dveřím karavanu, už-už, chtěl otevřít, ale v tom jej zastavil Kartograf
"Počkej, chceš se zabít? Vždyť pořád jedeme!"

Kyle netrpělivě čekal, až karavan zastaví. Za chvíli uvidí hlavní město, centrum dění, sídlo Vlády. Oblast, kterou obývají 3 miliony lidí. Možná uvidí tajemný Zdroj, podivnou kamenou skulpturu s provazem, který je schopný navrátit život Ztraceným technologiím.
Auto se pomalu zastavilo. Kyle spěchal ven, ale ve dveřích se srazil s Gregem.
"Kam běžíš?"
"Jsme v Hlavním městě! V centru dění, sídlu Vlády, v oblasti kt..."
"Jo, já vím, ale proč kvuli tomu tak šílíš?" Přerušil ho Greg s úsměvem.
"Tohle je pro mě doživotní zážitek!"
"Počkej, musíme počkat na povolení"
"Povolení? Jaké povolení?" Zeptal se udiveně Kyle
"Kvuli nějakým nepokojům se každý příchozí kontroluje a dává se mu časově omezené povolení" Vysvětloval pomalu Greg
"...a to bude možná problém..."Přidal se Kartograf, který se ozval zpoza Kylových zad. Seděl na zemi s překříženýma nohama, rukama v podivné pozici a zavřenýma očima.
"Proč?"Zeptal se nechápavě Kyle
"Jelikož jsme Prospektoři" Pokračoval ve vysvětlování Greg
"...a Vláda s Ochránci nemá Prospektory moc v lásce..." Řekl Kartograf, zvedajíce se ze země.
"Takže se do města nemusíme vubec dostat?" Zeptal se Kyle
"No, u nás je celkem velká pravděpodobnost že nás tam pustí...máme čisté Registry trestů...i když oni vždycky něco najdou..." Odpovídal mu Kartograf
"Prostě počkej uvnitř..." Řekl mu Greg

Kyle se pomalu odebral do karavanu. Sedl si na pohodlnou zelenou sedačku a opět si začal prohlížet karavan. Za ty tři dny nepřetržité cesty se toho moc nezměnilo. Tři dny jeli prakticky bez přestávky, jen jedou zastavili kvuli poruše na Kartografově\Gregově karavanu. Po tříhodinové opravě ovšem jeli dál, žádná delší přestávka se nekonala. Ty tři dny byly pro Kyla celkem dlouhé, i když měl pořád co dělat. Chvílemi jej Michael učil řídit, i když na to moc neměl čas. Michael byl celou cestu velmi nervózní, moc nespal, v průměru asi 4 hodiny denně, a často se s řevem budil. Ale i přes tyto obtíže učil Kyla řídit, zasvěcoval jej do tajů Prospektorské historie a vyprávěl mu o velké tajné vesnici Prospektorů, která byla zničena ochránci. Ani Greg, který během této třídenní cesty zůstával u Michaela v karavanu, se nenudil. Probíral se horou Michaelem nashromážděných Ztracených technologií, různě si s nimi pohrával, rozebíral je a zase skládal. Občas Kylovi vysvětloval funkce různých přístrojů, učil jej ovládat některé z nich, ukazoval mu své vynálezy a také mu dal něco, co popsal jako "Modulátor Pole Nultého Bodu", neboli MPNB-2.0. Kyle z jeho vysvětlování pochopil akorát to, že je to zařízení schopné vyzvednout (nebo přitáhnout ze vzdálenosti až 5 metrů) libovolný předmět až do hmotnosti 150 kilogramů, na čas zrušit jeho váhu a poté mu ji zase vrátit nebo předmět vymrštit. Kyle Toto užitečné zařízení v podobě podlouhého náramku používal hlavně pro zábavu, kdykoliv jej někdo o něco požádal, Kyle použil nějakým způsobem "empéčko", jak začal zařízení přezdívat. Kyle také objevoval tajemství karavanu sám, prohlížel si různé součástky (nejvíc jej zaujaly ty komplexní zelené desky s černými čtverečky a modrými válečky), prohledával přihrádky a prohlížel si barevné papírové svazky s obrázky, bílé papíry se značkamy, obrazci a čárami a listy popsané neznámými jazyky.

Když nyní Kyle seděl na pohovce a přemýšlel, přišel také k tématu, zda vůbec bude Hlavní město tak fantastické jako o něm slýchával. Je sídlo Vlády, ale také Ochránců. To by mohlo znamenat problémy. Co když budou s Ochránci potíže? Tady už nebudou moci zopakovat to, co provedli v té malé zapadlé vesničce. A co když nejsou Ochránci jediná věc, která by mohlačinit problémy? Ao když...

Dveře se otevřeli. Rozezněl se známý hlas, který Kyla probral z přemýšlení. Michael
"Zdravím tě. Vem si co potřebuješ, peníze, cenné věci. Vezmi taky mapy. A zbraň, ale tu nějak schovej aby nebyla vidět." Michael najednou zmizela zavřel za sebou dveře. Kyle vzal, co mu Michael řekl a chystal se otrevřít dveře. Zbraň schoval do tajné kapsy, na ruku dal "empéčko" a natáhl ruku ke klice dveří. Konečně uvidí Hlavní město. Cíl mnoha cestovatelů, místo, kam se většina lidí nepodívá ani jednou za život. Uvidí centrum dění, sídlo Vlády a Och....to je jedno. Otočil klikou, otevřel dveře a silné sluneční světlo jej ozářilo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídky ze série "Pustina" ?

Jo, jsou super! 26.3% (25)
Dobrý 11.6% (11)
Ujdou 5.3% (5)
Nic moc 2.1% (2)
Hrozný... 46.3% (44)
Je to divný... 8.4% (8)

Komentáře

1 Peken Peken | Web | 5. dubna 2009 v 16:05 | Reagovat

Máš rád Pokémony? Přidej se mezi amidnistrátory nově vznikajícho webu, v plánu je největší web o tomto fenoménu. Províce informací navštiv blog pokemon-space.blog.cz nebo napiš na vantara@seznam.cz

2 Otaku Woodbin Otaku Woodbin | E-mail | Web | 5. dubna 2009 v 16:40 | Reagovat

S TAKOVÝM STRAŠNÝM KOMERČNÍM pSEUDOANIME JAKO JSOU POKÉMONI SEM NECHOĎ JEŠTĚ JEDNOU O NICH SEM NĚCO NAPÍŠEŠ A DOSTANEŠ BAN jasné? :)

3 Lordofforest Lordofforest | 6. dubna 2009 v 9:20 | Reagovat

Ne*er se s nim a dej mu hned! Další díl celkem Fajn!

4 Honzis Honzis | 6. dubna 2009 v 17:57 | Reagovat

Cítím lehký závan Half-lifu :-). Ale jinak celkem dobrý..... oprav si chyby !!

Ao když... (předposlední odstavec)

Michael najednou zmizela zavřel za sebou dveře. (poslední odst.)

Příště nás nenechávej tak dlouho čekat :-)

5 Sia Sia | E-mail | Web | 6. dubna 2009 v 18:09 | Reagovat

Vidiš, Woodbine, když už jsme u těch chyb, měla bych tu Pustinu dodělat :) - gomen, poslední dobou vůbec neni čas, ale pokusím se věnovat se své korektorské práci o prázdninách :). Jinak dík za další díl XD!

6 Yurri Yurri | Web | 6. dubna 2009 v 22:14 | Reagovat

Pokemoni jsou...suproví T.T Nejlepší nej nej nej! *psycho záchvat že nikdo ne-e pokemony*

Woode ty ještě žiješ? *-* *pat pat Woodikovi* část pěkná, ty chyby...jo stane se :). Doufám, že už život klape líp než před dlouhou dobou. smekám klobouk :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama