Pustina - Příběh první - 2. - Únos

14. prosince 2008 v 21:03 | Otaku Woodbin |  Povídky, básně, texty
Část druhá, první problémy na obzoru.Probudil se. Okno karavanu proráželo silné sluneční světlo. Stejně silné, na jaké byl zvyklý. Když se probíral z rozespalosti, nějak si neuvědomoval že už neleží doma. Pomalu hmatal po budíku, který nezvonil. Holt síla zvyku. Po dvou minutách se rozzpoměl kde je. Pomalu se rozhlížel po karavanu. Na zemi byl pěkný koberec, stěny byly šedobílé, na stropě bylo světlo , které nevypadalo příliš silně. Jednu stěnu lemovaly skříně s vybavením, mapy a nářadí. Stěna na druhé straně byla zařízena jako kuchyň, byla na ní malá kamna, pul, skříňky a velká kovová skříň, kterou nikdy neviděl. Předpokládal, že to bude skříň na potraviny, taková ta podivná, o které slýchal že je schopná uchovat jídlo čerstvé několik dní. Na protějším konci karavanu byl stůl a několik židlí.

Pomalu vstával. Protahoval se a říkal si, jak jsou asi daleko od předpokládaného umístění Města. Převlékl se a až poté si všiml že se auto nepohybuje, podíval se z okna, a viděl Michaela, jak kope do jiného auta. Vylezl ven z karavanu a chvíli pozoroval Michaela. Ten nadával, křičel a kopal do karavanu, ve kterém sídlil Kartograf. Okolo Michaela stáli ostatní členové skupiny a pokoušeli se jej uklidnit.
"Do háje! Sakra! Do prkenný ohrady!" Křičel nahlas Michael a kopal do pneumatiky
"Klid, Miku! Vyřeší se to!" Jej uklidňoval jeden z prospektorů, který mu byl nejblíž.
Kyle pomalu přišel k hloučku lidí a začal se vyptávat.
"Co se děje?"
"Asi před půl hodinou přišli Ochránci a..."
"Kdože?" Přerušil Kyle Prospektora
" "Pořádkové" služby. Řikaj si Ochránci, ale za dobu existence jejich útvaru víc lidí zabili než ochránili"
"Aha...a co se stalo?"
"Odvedli Kartografa, vzali jeho mapy a prej ho zavřou. za distribuci drog. A pochopitelně vzali většinu map k Městu. Ale některý nám zůstaly, snad budou stači..."
"NEBUDOU!" Zařval z ničeho niv Michael. Vypadal velice rozzuřeně, ve tváři měl vražedný výraz a na mu spáncích tepaly vztekem naběhlé žíly.
"Nemáme překreslenou mapu, takže klidně proběhnem metr nad městem a ani si toho nevšimnem!"
"A nešlo by ty mapy nějak získat?" Zeptal se Kyle
"To těžko, jeden můj přítel se od nich snažil získat jeden technologický artefakt, a skončil....řekněme, že neskončil příliš pěkně..."
"Co se mu stalo?"
"Jeden z ochránců vzal pistoli, namířil mu na hlavu a začal počítat 3...2...1... a než se ten chudák stačil otočit, jeho mozek skončil na stěne..."
"Panebože..." Kyle najednou začal strácet naděje. Nemají mapy, a šance získat je byla prakticky nulová. To, co slyšel o Ochráncích, ho odradilo. Ale na druhou stranu, bez map rovnou můžou vápravu ukončit.
"Kam ho odvedli?" Zeptal se Kyle, a udiven nechápavými výraz ostatních se ptal znovu.
"Kam ho odvedli?"
"Na...na stanici...asi pět set metrů odtud..."
"Vemte si zbraně, jden pro něj."
Jakmile Kyle dořekl poslední slovo, Michael začal řvát
"Vemte si sakra ty zbraně a jdem!"
Všichni se s vystrašenými výrazy vydali pro zbraně. Po několika minutách se sešli uprostřed tábořište. Teprve teď si Kyle všiml, jak tábořiště vypadá. Ze všech desíti karavanů byla udělána kruhová zeď a na jednom místě byla přerušená. Na tomto místě byla postavena provizorní brána, kterou bylo možno složit a naložit na střechu některého z vozidel.
Když už byli všichni připraveni, Michael, už o něco klidnější, se vydal směrem z tábořiště.
"Jdeme! Gregu, zamkni bránu!"
" Rozkaz..."

Pomalu šli savanou k malému městu. Kráčeli krajinou kaktusů a nízkých stromků. Občas zahlédli malé hlodavce cupitající po zemi, schovávající se do svých nor. Kyle si říkal, co tam bude dělat. Netušil, jak bude mluvit k agresivním vrahům, kteří nechodí pro kulku daleko. Začínal mít strach. Velký strach. Tak silný strach ještě nezažil. Strach ze smrti, který se s každým metrem blíže k městu zvyšoval. Pomalu si začal říkat, jestli se někam nevytratit, Ale tuto myšlenku hned zavrhl. Jednou se vydal na cestu, a tak jí dokončí.

Když vešli do města, které bylo tvořeno asi třiceti hliněnými domy, s malým náměstím uprostřed, začali budit pozornost. Lidé se na ně koukali a opatrně se vytráceli z ulic. Michael šel téměř najisto, zamířil k hliňenému domku s věží a před ním se zastavil. Tichým gestem sdělil ostatním, ať jdou k němu. Poté nabil zbraň a podíval se na ostatní. Skupinka všech 18 Prospektorů udělala to samé. Kyle pomalu nabil zbraň, kterou mu po cestě dal jeden z Prospektorů. Michael se postavil ke dveřím a jedním silným kopem je rozrazil. Všichni vpadli dovnitř a Kyle za nimi. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lithia Lithia | 15. prosince 2008 v 16:57 | Reagovat

Skvělý, Woode, skvělý! Obrovský zlepšení oproti minulýmu dílu, fakt se ti to povedlo! Konečně mě tahle kapitola opravdu vtáhla do příběhu :)

Jo a jen tak dál :D

2 Mikoto Mikoto | 12. srpna 2009 v 17:39 | Reagovat

:-)  :-)  :-)  hned jdu na dalšííí XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama