I don't get people....

12. listopadu 2008 v 21:32 | Otaku Woodbin |  My living, my life, my head...
Nechápu lidi...proč? Why? Doshte? Warum? Proč se lidi tak nesnášej? A proč se do háje řaděj mezi skupiny, který se navzájem téměř bezdůvodně odsuzujou?


K tomuhle mě inspiroval článek na vynikajícím webu/blogu Kajy47 (k47.cz). Jedno z hlavních témat bylo "Normalizace a šablony". Proč se lidi tolik snažej být "normální"? Proč? Normální? Co to je? Normálním se označuje svět, kde jsou všichni jakž takž spokojeni, nikdo nemá vážné problémy a každej je machr. Ale tenhle falešný ideál, který do nás hustí masmédia, je na nic. Proč? Protože to tak neni, nikdy nebylo a nikdy nebude. když se zeptáte "Jak je?" Nikdo vám neřekne "Blbě, všechno se mi podělalo." Proč vám to neřeknou? Nikdo přece nechce vědet že se máte blbě. Skoro nikoho to nezajímá. Nikdo se nestará o vaše problémy. A jakmile se se svými problémy svěříte, budou vás mít za blázna. Proč? Máš problémy? Ale je normální nemít problémy. Takže ty normální nejseš.

Teď začnu něco, co se někomu nebude líbit. Pro každýho, kdo neni schopnej přijmout kritiku na zařazení sebe nebo někoho z bližních, ať odejde.

Štve mě jak se lidi řaděj do skupin, který se prakticky navzájem nesnášej. Proč to dělaj? Čeho docílej tim, že se budou odsuzovat ještě dřív než se vubec poznaj. Teď si vezmu "do huby" skupinu, na který mě to štve asi nejvíc. Neberte si to špatně, ale mě to fakt vadí, hopeři. Proč odsuzujete ostatní, aniž by jste je poznali? Když jsem přestoupil na jinou základku, měl jsem docela problémy. Měl jsem problémy i předtim, protože jsem se choval fakt příšerně. Ale to měprostě naštvalo. Na co se mě zeptali skoro jako první? Co posloucháš....Rock, alternativu, folk....Ptali se mě, a co hip hop? Ne, neposlochám nelíbí se mi. Čuměli na mě jak z jara. Já přiznávám, že jsem se v tehdejší době choval dost podivínsky, to se ostatně chovám dodneška, ale někteří ze třídy mě prakticky odepsal i na základě žánru kterej jsem poslouchal. Proč? Protože poslouchat hip hop je normální. Když ho neposloucháš, nejsi normální. Co je pro vás teda normální? Podle mýho pozorovnání kounity hoperů za poslední čtyři roky to neni moc dobrá norma. Jsou sice mezi hoperama vyjímky, jde o fakt super lidi kterejch je hodně ale zbytek bohužle převažuje...ale co je sakra dobrýho na tom, když člověk kouří, chlastá a dělá si "prdel"
z dospělých (popř učitelů)? Aby člověk patřil ke komunitě, musí splňovat její normy. Ale co když ty normy jsou vyloženě na hlavu? A proč se vůbec řadit k nějaký komunitě? Když se budou všichni seřazovat, tak budou všichni stejní. Pokud bude norma, kterou bude muset splňovat každej, jinak ho zavřou do blázince, co se stane? Asi tohle. Nebude individualita, originalita, všechno bude stejný a kultura se jen změní v rutinu záležitostí které člověk vykonává aby měl svoje místo v teplém a ideálním, i když naprosto falešném světe. Opravdu si to neberte osobně, (ať už hoppeři či členové jiných nesmyslně znesvářených skupin), ale je to blbost. Proč se nesnášet když se ani neznáte? Proč se s někym nebavit jenom proto že máte odlišné názory?

No, začíná mě dostávat tvůrčí krize, už nevím co bych napsal. Snad jen ti hlavní, čím by se měli řídit všichni.

Neodsuzujte ostatní na základě řazení do skupin. Važte je podle jejich vlastností, charakteru, názorů. Nenesnášejte (debilní slovo xD) ostatní protože jsou emo, otaku, hopeři, bisexuálové....suďte je podle toho jací jsou.

Můžete tenhle článek brát jako kravinu kterou si vymyslel nějakej šílenej otaku aby hodil špínu na hopery/metalisty/punkery, ale původní záměr byl aby si lidé uvědomili , že normalizace, řazení do radikálně odlišných skupin a povrchnost jsou kraviny. To co jsem napsal výše je jedna z hlavních věcí kterou by se měl člověk v sociálním prostředí řídit. I když se přiznám že ji někdy nedodržuji, a že napřiklad k oněm hoperům, se kterými mám poměrně špatné zkušenosti , chovám zezačátku nedůvěřivě a s opatrností, tak se snažím to pravidlo dodržovat.

Mata ne ˘.˘ °........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 spéédáák I love  boobies xD spéédáák I love boobies xD | 13. listopadu 2008 v 22:26 | Reagovat

Souhlasím až na to že  většina špatných hoperu převažuje :) znám jich hodně viz Rumburk,Vansdorf tady Lípa a Liberec to co si mněl na základce nejsou hopeři ale jen si na ně hrajou sou to pozéři nic jinýho navíc to samý je i u Rocku,Metalu a všeho ve stejný míře jde tu jen o toleranci :)

2 kaja47 kaja47 | Web | 17. listopadu 2008 v 22:13 | Reagovat

Napadl mě pojem masové egocentrismus - přesvědčení, že celý svět se točí kolem každého jednotlivého jedince.

Podle mě není možné být zcela neutrální a stát úplně mimo všechny kominity a názorové skupiny. Vždycky je tu něco, co na nás působí, s čím se ztotožníme. Ale to nemusí být špatně, protože když z něčeho vycházíme, můžeme to někam dál posunout (pravda, tenhle myšlenkový veletoč je těžko aplikovatelný na agresivní hopery s předudky a mottem: "nejsi jeden z nás, tak padej!").

Všechno se to točí kolem předudků.

Líbil se mi třeba přístup Dylana Morana v jeho vystoupení Monster (http://www.youtube.com/watch?v=GhXxBlF87gw po 3. minutě).  Říkal, že má spoustu předsudků a nemůže si pomoct, ale nestará se o to a nikomu je nenutí.  Což je docela rozumné.

3 Yurri Yurri | Web | 29. listopadu 2008 v 13:32 | Reagovat

z prvu máš pravdu a z té další strany se chováš stejně jako oni k tobě ;) Koukej, ty jsi řekl, že si nemáme nadávat a teď nadáváš jim, lol. Ale jinak chválím, moc pěkné ^^ hezká slohovka na hezké téma :)

4 Giovany Giovany | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 14:40 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama