Srpen 2008

Half-Life 2: Smysl života

29. srpna 2008 v 10:32 | Otaku Woodbin |  Povídky, básně, texty
!!!POZOR!!!
Společně s updatem záhlaví blogu (arigató, Nami!^_^) jsem updatoval i tuhle povídku, přečtete si ji znovu, je to daleko lepší verze :)!

Tak, nedávno, (před dvěma dny :)), po tom, co jsem přečetl víc jak polovinu Half Life povídek, které byly na fóru half-life.cleverweb.cz, jsem se rozhodl napsat svou vlastní. Je to, kromě rozdělaného "filmu", můj první výtvor, s kritikou nemusíte šetřit :)... Povídka se jmenuje Smysl života, a abyste ji alespoň trochu pochopili, musíte znát alespoň základy příběhu Half Life 2... Příjemné počtení :)


Nová verze StillAliveDS!

20. srpna 2008 v 22:39 | Otaku Woodbin |  Nintendo DS
Ano, je to tady!
T4ils konečně vydal novou verzi! Poté, co se vrátil z dovolené, tvrdě makal, aby dokončil rozdělanou verzi 1.2 a teď je konečně hotová! A navíc má reprezentovat jeho práci na soutěži Neoflash summer 2008! Přeji ti co nejlepší umístění, T4ilsi :)!

A co je nového? Poměrně dost věcí, ale mezi největší zvraty patří:
Možnost vytvoření vlastních skinů
Možnost vytvoření vlastní kampaně
Pokud máte kartu DSmotion, můžete ovládat pohyb plošinky :)
Při prvním spuštění se vás hra zeptá na přezdívku, takže při hraní levelů stažených z netu se bude ukládat vaše skóre!
+Spouuusta malých vylepšení a oprav chyb :)

Doporučuji stáhnout, je to faaakt bomba!
A navíc to konečně normálně funguje na kartách M3 Real, M3 Sakura, iTouch a G6 Lite!

PS: Stahujte verzi EFS, DLDI verze totiž blbne, alespoň u mne. Na kartách M3 Real a M3 Sakura musíte spouštet přes DSOrganize! :)
PS2: Tak stahujte DLDI verzi, T4ils ty bugy opravil :)...
Sayonara ^.^ °

Woodbin's blog presents: Nintendo Wii!

8. srpna 2008 v 13:16 | Otaku Woodbin |  Hry
Slyšeli jste už o Nintendu Wii? Určitě ano :). Ovšem pro ty, kteří zatím neměli tu čest, je tento článek :).

Nintendo Wii je zatím poslední konzole od japonské videoherní společnosti Nintendo. Konzole neznamenala revoluci v grafice či zvuku, ale v ovládání. Jde o to, že naprostá většina her na Wii je ovládána pohybovým ovladačem WiiMote. Je podobný ovladači na televizi, ale snímá veškeré pohyby ruky :). Navíc se ještě připravuje přídavek, který snímá i pohyb celé paže.


A v tom to je! V ovládání. To dělá z Wii multigenerační multikonzoli :).
Chcete hrát tennis, ale venku prší? Pozvěte si kamarády, vytáhněte Wiimoty a zapněte si tennis :)! V základním balíčku WiiSports pack je hra Wiisports, což je komplet pěti sportovních her: Tennis, Baseball, Golf, Bowling a Box. Všechny mají poměrně realistické ovldádání (při tennisu záleží, jak moc mávnete s ovladačem, při bowlingu je snímán pohyb zápěstím, atd), až na box, tam se mi zdá ovládání poněkud nedoladěné a pomalé. Ale to je jen jedna z mála chyb :). Ovladačem se dá ovládát prakticky každá hra... Střílečky, závody, sporty, na ovladači jsou i klasická tlačítka a směrový kříž, jde hrát prakticky vše :). Existuje také takzvaný Nunchuk, který se připojí kabelem do Wiimotu a drží se v druhé ruce. Používá se například při boxu jako druhá ruka, ve střílečkách pro pohyb, atd.


WiiMote s připojeným Nunchukem

Wii má možnost, stejně jako NDS, připojení na internet (WiFi nebo pevná LAN síť) a hraní přes něj.
Tím se dostáváme k dalšímu bodu, což jsou tzv. Channely, neboli kanály, samostatné stažitelné programy a hry. Některé programy jsou zadarmo, ale například internetový prohlížeč (a všechny ostatní programy, které nejsou zadarmo :)) stojí určitý počet bodů, které se dají získat například zakoupením karty nebo výměnou za jiné body, které máte u každého zakoupeného Nintendo produktu.
Ale o čem Channely jsou... V základní výbavě máte předpověď počasí, zprávy, program na zhnusení fotek :)... Dají se stáhnout i další, jako hlasování nebo Nintendo channel, pomocí kterého si z Wii uděláte Download stanici na stahování demíček do DS :), Pak se dají zakoupit hry. A kromě tvorby profesionálních studií (takzvané WiiWare) existuje ještě VirtualConsole. Jde o službu, která vám za poplatek dovolí stáhnout předělávky (předělávka ve smyslu "Je to stejný jako originál, ale funguje to tady" :)). Starých her z herních systémů NES, SNES, Turbografx a Nintendo 64, je toho docela hafo :). Na některé je potřeba jiný ovladač než WiiMote, ale většinou postačí obyčejný ovladač z GameCube. Ano. Z GameCube. Wii má totiž plnou podporu naprosté většiny příslušenství, všech her, pamětových karet a všech ovladačů z Nintendo GameCube. Další důvod, proč si Wii koupit ^^!
Ovšem, teď k mínusům. Konzole samotná stojí 7 500 Kč (cena WiiSports packu), ovšem se hrami a příslušenstvím je to horší, Wii je docela požírač peněz :).
Konzole každopádně nabízí kvalitní zábavu pro každého člena rodiny.

Dvě fotky Wiička a DSka pohromadě


Sayonara ^.^ °
//Dole je anketa, není-li vidět, klikněte na nadpis článku ^^