DS Recenze: Animal crossing: Wild World

16. července 2008 v 16:55 | Otaku Woodbin |  Nintendo DS

*Tuhle recenzi jsem psal zhruba před rokem, moc jsem jí neupravoval, takže kdyby něco nesedělo, je to kvůli stáří tohoto článku :), Zdroje obrázků: Já, moje sestra Jane, online pařby, fotky od Vojty (Anonym (to kvůli průdám) z acww.blog.cz), od Martees, možná od někoho jinýho :)...*Nový svět

Zde budu prezentovat jednu z nejlepších her pro herní konzoli Nintendo DS. Tato hra vychází z původní verze pro Nintendo Gamecube, avšak jsou to dvě hry a je mezi nimi mnoho rozdílů. Animal Crossing: Wild World (dále jen AC) přináší do říše videoher nový proud zábavy! Představte si malou vesničku, do které na začátku hry přijedete. Vy, člověk, a místo vašich sousedů zvířátka. Roztomilá. S vlastní osobností. Vlastním životem. A vy zde budete žít. Se zvířátky. S jejich životními příběhy. Zní to sice infantilně, až úchylně, ale funguje to. Není to sice hra pro masové pařany Counter-Striku (i když, kdo říká, že ACWW nemusí bavit :-)), ale pobaví. Máte absolutní svobodu pohybu, ale zezačátku budete muset pomáhat, abyste částečně splatili dluh na dům. V této hře můžete dělat téměř COKOLIV. Rybařit, chytat hmyz, aranžovat dům, pěstovat květiny a vztahy se sousedy, vydělávat peníze (bells - zvonečky) nebo tvořit souhvězdí a trička.

Hodinky tikají

Tato hra vám vydrží opravdu nadlouho, jelikož sesbírání všech věcí trvá minimálně rok. A to ne rok herního času, ale toho skutečného. Díky obvodu reálných hodin uvnitř Nintenda DS běží herní čas a datum jako ve skutečnosti. Na podzim jsou na zemi žaludy, v zimě můžete stavět sněhuláky a v létě můžete chytit žraloka! Jsou lidé, kteří DSko kvůli AC zapínají každý den (já mezi ně patřím, přestože mám AC již od srpna 2006). Není to hra na nepřetržité hraní, ale je to hra akorát na hodinu. Za rok to možná přestanete hrát, ale po měsíci to zas zapnete a zase vás to bude bavit. Ve hře jsou i speciální návštěvníci a slavnosti, jako je turnaj v chytání ryb, psycholog (Doktor Shrunk) a jiné.

Ostrý obraz...
Grafika možná vypadá poněkud směšně, ale docela se zalíbí a vaše oči si na ni rychle zvyknou. Textury jsou poměrně propracované (až na výjimky typu struny na houslích, které se rozpijí, atd.) a barvy vypadají velmi dobře, zvlášť na Nintendu DS Lite.

...a čistý zvuk
Zvuk patří mezi nejsilnější stránky hry, například písničky hudebníka K. K. Slidera (každou sobotu od 20:00 do půlnoci), které také dostanete do rádia do svého domečku a jiné. I hlasy zvířátek, melodie různých budov (muzeum, obchod Toma Nooka, který má kromě původního ještě 3 upgrady) a zvuky předmětů a nábytků jsou velice podařené.

Wi-Fi
Díky bezdrátové technologii Wi-Fi lze hrát multiplayer až se třemi dalšími hráči a pořádat soutěže v rybaření, párty, atd. Navíc lze hrát i přes internetovou službu Nintendo WFC za pomocí veřejných či soukromých hotspotů (domácí Wi-Fi sítě či Nintendo Wi-Fi USB Connectoru, ke kterému potřebujete PC s Windows XP a jakýmkoliv připojení k internetu a stojí přibližně 1200 Kč) .

Fotky z online pařeb :) :

Zleva: Martees*, Vojta, Dave a Fero

Martees* a já, ještě ve své staré vizáži :)

Zleva: Vojta, Martees* ve svém sugoi pirátském oblečku a já ve svém martix-hacker stylu :)

Dámská jízda :)
Zleva: Renees, Martees* a Jane

Hodnocení:
Vzhledem k tomu, že se jedná o nejlepší hru, kterou jsem na NDS hrál (zároveň patří mezi moje nejoblíbenější hry vůbec), jí dávám vysoké hodnocení, a to:
Grafika: 87 / 100
Dobrá, celkově dolaďuje atmosféru hry.
Zvuky: 95 / 100
Úžasné, je vidět, že si tvůrci dali náležet.
Hratelnost: 97 / 100
Jedna z nejlepších her, které na NDS existují a je zde spousta činností.
Životnost: 90 / 100
Dlouho vydrží a i po dlouhé době hraní a následné dlouhé "pauze" si ji znova a rádi zahrajete.

Ale jak jsem již zmiňoval, hra nemusí zaujmout každého, ale jestli se chystáte pořídit si NDS (nebo Lite), tak by tato hra neměla chybět ve vaší sbírce.

A nakonec moje fotečky :) :

Vítejte u mě, ve městě Seygel :)
Chodníčky jsem si udělal sám ^^

Můj přepychový apartmán, kompletně splacený, jedna nevybavená místnost (bylo tam nahrávací studio :))

Poslední stupeň obchodu vydřiducha Toma Nooka :)

Mapa mé vesničky

Pošta a krámek Crazy Redda (ve vesničce je jednou v týdně a chce po vás heslo -řekne vám ho zvířátko, nebo si koupíte členství :))

Tohle je "výběr uložené hry". Jde o výběr, za kterou postavu budete hrát (postavu si vytvoříte, můžete mít až 4 :)). Podívejte se na Renu, možná tak nevypadá, ale je to podařený pokus o napodobení Reny z Higurashi no naku koro ni :). Je jí hodně podobná :)...

Rozhovor se zvířátkem :)

Muzeum, oddělení hmyzu (muzeum doplňujete sami :))

Au, kousnul mě komár!

Pěkná kytara... Ti malí zmetci :) jsou synovci Toma Nooka, v obchodě se objeví po dosažení 4. upgradu2 obrázky ze ségřina města (má vlastní DS i ACWW, na každou kartu s ACWW se vejde jen jedno město a do každého města 4 postavy :))

Nakonec trocha nostalgie... Obrázek z Vánoc 2007, slavil jsem je sám, škoda, že jsem se nemohl s nikým spojit a zahrát si :)...

Doufám, že se vám recenze líbila, doufám, že se vám líbí to, co jsem tu teď představoval a že si to někdy zkusíte zahrát :)! ACWW je opravdu výborná hra, doporučuji ^^
Další informace? Sledujte acww.blog.cz :)

Sayonara ^^ °
//Dole je anketa, není-li vidět, klikněte na nadpis článku ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 _____________ _____________ | 16. ledna 2009 v 9:37 | Reagovat

Jak udělat 4 postavy?ja tam mam jen 1

2 Otaku Woodbin Otaku Woodbin | E-mail | Web | 17. ledna 2009 v 11:35 | Reagovat

Myslím že tím že dáš New character nebo tak něco. Měla by to být druhá možnost odshora (v hlavní menu)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama