DS Homebrew: Still Alive DS

6. července 2008 v 10:57 | Otaku Woodbin |  Nintendo DS
Ahoj! Teď vás seznámím s perfektním homebrewem na DSko, pravděpodobně nejlepší DS Homebrew logickou hrou za poslední dva roky!
Tak, nejdřív řeknu, že ti, kteří znají hru Portal od studia Valve, a také ti, co znají flashovou 2D verzi onoho Portalu, mohou další odstavec přeskočit :)...

Portal. Hra, která si udělala jméno. Další důkaz o všemocnosti studia Valve. Ale nejdříve trochu historie. 1. hra ze série byla freeware logická hra Narbacular Drop od amatérského studia Nuclear Monkey software. Poté, co hru shlédlo Valve, odkoupilo nápad a najalo ony tvůrce Narbacular Drop, aby vytvořili svoji hru, zasazenou do světa Half Life.
A tak vznikl Portal. Ten rozpoutal obrovský boom, i když to byla poměrně krátká hra. Okamžitě vznikaly předělávky, například vynikající 2D flashová verze - Portal, The flash version, doporučuji vyzkoušet. A dále mnoho dalších, vzniklo také Still alive DS.
A o co v Portalu jde? Je to jednoduché. Jste testovací subjekt v Aperture Science Enrichment Center a máte otestovat takzvané ASHPD. Co to je? Je to zkratka Aperture Science Handheld Portal Device. Je to udělátko, které znamená revoluci. Vystřelíte portal na zeď před vámi, pak vystřelíte druhý na zeď za propastí naplněnou kyselinou a projdete portálem na druhou stranu. Mezi portály se můžete volně pohybovat, přenášet předměty, zbavovat se automatických střílen a tak dále. Cílem Portalu bylo projít všemi nástrahami a překonat všech 19 levelů a nakonec se postarat o jistou záležitost :). (Ti, co hráli Portal, ví, o čem mluvím :))
No, to bylo něco o konceptu Portalu...

A jak je to se Still Alive DS? Bere své jméno z písničky, hrající při titulkách v Portalu ("Still alive" napsal Jonathan Coulton :)). A je to prakticky to samé. Máte HPD (zbraň tvořící portály) a než doběhnete do cíle, musíte posbírat všechny koláče (byla to slibovaná odměna v Portalu, které se vám nakonec nedostalo :)). Cestu však dláždí mnoho nástrah - střílny, plasmová pole, rotující nože, atd.
Horní obrazovka
Dolní obrazovka

Nedávno vyšla nová verze - 1.15, opravdu vynikající kousek. Mnoho nového, i když pro neznalé tohoto geniálního počinu je asi nové vše :).
A co tedy Still Alive DS nabízí? Posuďte sami:
- Příběhový mód, zatím jen s původními nástrahami, 28 normálních levelů a 28 pokročilých levelů
- Vestavěný editor map, možnost uploadnutí vlastní mapy do databáze a možnost stáhnutí mapy z databáze (vše se odehrává na DS, tj na DS můžete stáhnout mapu i nahrát ji na internet :)).
Stahování mapy
Editor - obrazovka jedna (jdou prohazovat 1 nástroje a 2 mapa)
Obrazovka 2 - mapa

- Vložený ending z Portalu (Písnička Still Alive a klasické titulky, rolování všemi pozadími z levelů)
- 4 jazyky: angličtina, francouzština, němčina a španělština
- Stylová roztomilá grafika :)
- Docela pěkný efekty
- Seznam pastí:
Pruhované zdi - Nejde na nich vytvořit portál
Modré plasma zdi - Nejde přes ně projít, vystřelit portál, střílny přes ně nemohou střílet, vypínají se stoupnutím na spínač (Abyste "dveře" měli otevřené pořád, musíte na spínač dát bednu :))
Zelené plasma zdi - To samé jako modré, ale vypínají se nasměrování plasma koule do červených spínačů
Červené plasma zdi - Nejde přes ně chodit (je to taková pevná zem) a střílny přes ně nemohou střílet, ale lze skrz ně střílet portály :)
Rotující ostří - Při doteku vás zabíjí, portály přes ně proletí, plasma koule projdou, střílny prostřelí :)
Kyselina - Jeden dotek a jste... Taky kyselina :D
Létající plošinky - Co dodat :), létají doleva a doprava, při odrazu mění směr :)
Střílny - Klasika, střílí po vás, po jedné sekundě střelby je po vás (životy se regenerují), dají se zničit hodem o zeď, pádem, hozením do kyseliny, plasma koulí, rotujícím ostřím, rozdrcením plošinkou a tak dále :)
Odrážecí zeď - Odráží paprsek portálové zbraně, když po té zdi jdete, tak to klouže :)

Video, ukazující některé věci:


Tak co říkáte? Když se podíváte na homepage a zhlédnete mapy, asi nebudete vycházet z údivu, kolik toho je (asi 450 map!!!! Některé jsou moje, třeba Underacid-station nebo CompanionCubeLike) a co se dá vytvořit.
Kdo má DSko s možností spouštění homebrewu (tzn má flashkartu), tohle musí mít :)!
A jedna věc... Kdo má kartu M3 Real, musí spouštět hru přes aplikaci DSOrganize, ve firmwaru je nějaká chyba a nejde to normálně spustit.
Sosněte a pařte!!! :)

Platforma: Nintendo DS (Lite)
Žánr: Logická/skákačka/akce (je to akční, když po vás střílí střílna a vy xD)
Požadavky: DS, schopné pouštět homebrew (tzn DSko s flashkartou)

Hodnocení:
Životnost: 9/10
Tak tohle vám vydrží opravdu hodně dlouho....
Grafika: 8/10
Pěkná, stylová, dobré efekty, jen pár bugů :)...
Hratelnost: 999999/10
Co dodat? Hra, kterou si budou trénovat mozkové závity samotní herní bohové :)
Konečné hodnocení: 5 a půl značky Whirpool, značka vítěžů :)
Sayonara ^^ °
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama