Woodbin's blog presents: Nintendo DS Lite!

22. června 2008 v 9:28 | Otaku Woodbin |  Nintendo DS
Tak, představim vám kapesní herní systém, který pokládám za nejlepší :)...
Nintendo DS Lite je handheld od japonské videoherní firmy Nintendo (od stejné firmy je například NES, Nintendo 64, GameCube, Nintendo Wii a celá série Gameboy handheldů).
Nintendo DS je revoluční handheld! Svým ovládáním... Ve výbavě má standartní směrový kříž, 2 postranní tlačítka, 4 klasická tlačítka (A,B,X,Y) a tlačítka Start a Select. Ale to není všechno. Nintendo DS znamená double screen, neboli dvě obrazovky :). DS má opravdu dvě obrazovky a spodní obrazovka je dotyková. Navíc má DS mikrofon. Já vlastním vylepšenou Lite verzi :).
Já mám DSko už skoro dva roky. Za tu dobu mi začíná odcházet horní displej a slábne baterka, ale jinak je DS ve výborném stavu. Baterie u nového DS vydrží cca 18 hodin.

Odcházející displej :(. Tohle občas hodí když ho blbě naklonim :(.
Já se ovšem nebudu zabývat handheldem jako takovým, ale tím, co s ním provádím za kouzla :).
Do svého Ds jsem si pořídil takzvanou flashkartu - jde o kartu, do které se zasune pamětová karta MicroSD. Na kartu dáte cokoliv. Hudbu, filmy, amatérské hry a programy ale také oficiální hry,
stažené z internetu ^^...
Postupně vám na blogu představím nějaké ty hry a programy. Takovýmhle výtvorům se říká "Homebrew", neboli podomácku zbastlené :). Ale občas jde o opravdu kvalitní kousky, které by si zasloužili velké oficiální zpracování :).
DSOrganize - Z herního handheldu PDA :)
Pocket Physics - vynikající simulátor mechaniky, se kterým zažijete hodně srandy :). Týhle "hře" věnuji samostatný článek ^^...
OpenTTD DS - Transport Tycoon Deluxe pro DS. Chtěli jste si někdy cestu vlakem ukrátit hraním Transport tycoonu, ale neměli jste u sebe notebook? Stačí si tohle hodit na DS a máte vystaráno :). Zatím jsou jen ranné verze. není uplně optimalizované GUI a grafika občas hází chyby, ale jinak je to boží věc :).
World of sand DS - Znáte hry typu Falling sand game? Napíši o nich článek... Tohle je předělávka jedné takové hry :).
Still Alive DS - nejlepší nakonec :). Klon flashové verze Portalu. Opravdu vynikající gamesa s vestavěným editorem levelů :). Věnuji tomu samostatný článek.
Tak co řikáte? Zajímavý, ne? A To je jen miniaturní zlomek, jen střípek zrcadla ze světové homebrew zóny :)!
Čekujte můj blog, protože sem budu postupně dodávat články ohledně DS a homebrewu :).
Sayonara ^^ °
//Dole je anketa, není-li vidět, klikněte na nadpis článku :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama