Červen 2008

Bye bye :)

27. června 2008 v 23:30 | Otaku Woodbin |  Ostatní
Ahoj! Jediným smyslem tohoto článku je informovat vás o tom, že teď cca týden nebudu doma (jedu na Orlickou přehradu utopit se xD). Takže týden nečekejte odpovědi na komentáře nebo nové články :)...
A nakonec si pusťte písničku, do který jsem se uplně zbláznil... Caramell Dansen! A ne, není to japonský, ale švédský ok? :)A tady verze upravená do mojeho nejoblíbenějšího Higurashi no naku koro ni :)

A tady další :)

Sayonara ^^ ° A hezký prázdniny ^_~

DS Homebrew - DSAIM

23. června 2008 v 22:08 | Otaku Woodbin |  Nintendo DS
Tohle jsem dlouho hledal... Velice užitečná věc... Jdete po praze... Je 15:10... Najednou si vzpomenete... Hergot, v 15:30 mám bejt na ICQ!!! Ale neplašte... Vytáhněte DS, zapněte DSAIM, najděte někde volný wifi hotspot a chatujte :)!
Je to opravdu šikovný prográmek. Lze se přes něj připojit na ICQ nebo AIM účet, chatovat atd. Neumí přijímat soubory a nemá smajlíky... Ale to nevadí :) Chcem si přece psát, ne? :)
Program ovšem obsahuje dost hnusnou chybu. U některých kontaků nevidíte, co píšou :). A není tam podpora CZ znaků... Jinak bezva program :).
ovládání: L/R - seznam kontaktů
Start: zavřít okno konveerzace
Select: menu
Jo a jedna věc, kterou jsem nemohl přijít, jak obejít... Když nastavujete zprávu, která má být viditelná, když máte stav Away (pryč), tak se píše normálně a když chcete najet na tlačítko OK nebo jiné, musíte dát SHIFT a šipku dolu :).
Víc infa a download: http://forum.gbadev.org/viewtopic.php?t=10566
Sayonara ^^ °

Woodbin's blog presents: Nintendo DS Lite!

22. června 2008 v 9:28 | Otaku Woodbin |  Nintendo DS
Tak, představim vám kapesní herní systém, který pokládám za nejlepší :)...
Nintendo DS Lite je handheld od japonské videoherní firmy Nintendo (od stejné firmy je například NES, Nintendo 64, GameCube, Nintendo Wii a celá série Gameboy handheldů).
Nintendo DS je revoluční handheld! Svým ovládáním... Ve výbavě má standartní směrový kříž, 2 postranní tlačítka, 4 klasická tlačítka (A,B,X,Y) a tlačítka Start a Select. Ale to není všechno. Nintendo DS znamená double screen, neboli dvě obrazovky :). DS má opravdu dvě obrazovky a spodní obrazovka je dotyková. Navíc má DS mikrofon. Já vlastním vylepšenou Lite verzi :).
Já mám DSko už skoro dva roky. Za tu dobu mi začíná odcházet horní displej a slábne baterka, ale jinak je DS ve výborném stavu. Baterie u nového DS vydrží cca 18 hodin.

Odcházející displej :(. Tohle občas hodí když ho blbě naklonim :(.
Já se ovšem nebudu zabývat handheldem jako takovým, ale tím, co s ním provádím za kouzla :).
Do svého Ds jsem si pořídil takzvanou flashkartu - jde o kartu, do které se zasune pamětová karta MicroSD. Na kartu dáte cokoliv. Hudbu, filmy, amatérské hry a programy ale také oficiální hry,
stažené z internetu ^^...
Postupně vám na blogu představím nějaké ty hry a programy. Takovýmhle výtvorům se říká "Homebrew", neboli podomácku zbastlené :). Ale občas jde o opravdu kvalitní kousky, které by si zasloužili velké oficiální zpracování :).
DSOrganize - Z herního handheldu PDA :)
Pocket Physics - vynikající simulátor mechaniky, se kterým zažijete hodně srandy :). Týhle "hře" věnuji samostatný článek ^^...
OpenTTD DS - Transport Tycoon Deluxe pro DS. Chtěli jste si někdy cestu vlakem ukrátit hraním Transport tycoonu, ale neměli jste u sebe notebook? Stačí si tohle hodit na DS a máte vystaráno :). Zatím jsou jen ranné verze. není uplně optimalizované GUI a grafika občas hází chyby, ale jinak je to boží věc :).
World of sand DS - Znáte hry typu Falling sand game? Napíši o nich článek... Tohle je předělávka jedné takové hry :).
Still Alive DS - nejlepší nakonec :). Klon flashové verze Portalu. Opravdu vynikající gamesa s vestavěným editorem levelů :). Věnuji tomu samostatný článek.
Tak co řikáte? Zajímavý, ne? A To je jen miniaturní zlomek, jen střípek zrcadla ze světové homebrew zóny :)!
Čekujte můj blog, protože sem budu postupně dodávat články ohledně DS a homebrewu :).
Sayonara ^^ °
//Dole je anketa, není-li vidět, klikněte na nadpis článku :)

DOS? Co to je sakra DOS?

13. června 2008 v 10:38 | Otaku Woodbin |  DOS
Co je to DOS?


DOS je operační systém provozovaný na počítačích standartu IBM (prostě domácí počítače :)).

Já tady představím MS-DOS, se kterým se už každý setkal... Není o tom pochyb :). V podstatě... Každý zná příkazový řádek... Černé okno s šedým textem c:>....
Tento jednouživatelský operační systém započal svůj život 12. srpna 1981. Společnost IBM vyvíjela první veřejnosti lehce přístupný počítač. Byl ovšem problém v operačním systému TopView, který nebyl hotov a IBM se obávalo, že nebude hotov ani v době vydání IBM PC. Tak rychle Microsoft zakoupil něco, co se jmenovalo QDOS, aneb Quick and Dirty Operating System - Rychlý a špinavý operační systém. Systém byl poté přeprogramován a vznikl MS-DOS 1.0, aneb první verze systému Microsoft Disc Operating System.

Během let se program vyvíjel, až nakonec zakončil svůj život s příchodem nových verzí Windows. Od té doby se verze 8.0, neboli takzvaný WinDOS přidává do systému Windows jako podpůrný systém, obyčejný uživatel se s ním prakticky nesetká. Ale jsou lidé, kteří do systému DOS lezou pořád. Na systému typu DOS totiž existovaly hromady her, a to dobrých her. V podstatě Liero, které jsem již recenzoval, běhá hlavně pod systémem MS-DOS. Ovšem, od verze 6.22, což byla poslední verze, kde byl DOS samostatný systém (dále se z něj stal již jmenovaný podpůrný systém WinDOS) se hodně zhoršila kompabilita. Proto existují předělávky a emulátory DOSu, například vynikající DOSBox.
Hlavní problém DOSu byla vždy pamět, DOS má totiž k dispozici jen 1 MB, z toho je 640 KB takzvaná konvenční pamět, dostupná pro programy, a zbytek je určen pro hardware a periferie. Existovaly programy na rozšiřování paměti, ale ty nefungovaly vždy a ne vždy fungovaly správně :),
Ale proč tohle píšu, to je právě kvuli těm hrám :), V DOSu opravdu existovaly kousky, které jsou i dnes lepší než spousta her z dob dnešních. A taky se podívejte - 50% her jsou předělávky starých her z DOSu, Amigy (Systémy) NESu, SNESu, Atari (konzole) a jiných sytémů/konzolí.
Neříkejte o starých hrách že jsou špatné, není to pravda. Pobavíte se u nich, a ta osmibitová grafika sice není nejlepší, ale je dobré odpočinout si od super speciálních efektů, ze kterých pálí oči, nemyslíte :)? Tak, až tohle dočtete, stáhněte si DOSBox, nějaké hry a hrajte si, blbněte, zabavíte se :)!

A nakonec pár odkazů na stránky s DOSovými hrami:
Sayonara ^^ °
Dole je anketa, pokud jí nevidíte, klikněte na nadpis článku! :)

Azumanga Daioh!

6. června 2008 v 13:11 | Otaku Woodbin |  Anime mangaAzumanga Daioh! je asi nejlepší anime komedie, kterou kdy jsem viděl - už při shlédnutí 2. dílu jsem věděl, že bude stát za to :).
Azumanga vypráví příběhy/nepříběhy obyčejných/neobyčejných školaček :). V celém anime není téměř žádný ucelený děj, pouze se odehrávají jednotlivé epizody spojované hlavními postavami, prostředím a jinými okolnostmi.
Hlavní hrdinky jsou opravdu různorodé, jen se podívejte:

Chiyo Mihana - Chiyo-chan
Tahle holka přestoupila na střední školu, protože je génius... Je jí teprve deset :). Občas něco špatně pochopí a ve škole jsou občas lidé paralyzováni její roztomilostí ^^... (Například když se převlékne za tučňáčka :)). Má vilu, letní chatu a psa. Moje nejoblíbenější postava :)!

Tomo Takino - Tomo-chan
Tohle je výborný příklad člověka, kterému byste neměli dávat energy drink :). Absolutně zběsilá, energická a hyperaktivní, někdy říká podivné věci (jako by byla paranoidní :)). V učení není moc dobrá, při spoustě testů dopadá nejhůř ze třídy.

Koyomi Mizuhara - Yomi
Asi nejnormálnější holka ve třídě, ale myslí si, že je tlustá (což u ní nechápu :)). Občas mívá trošku brutálnější potyčky s Tomo. Vyzkoušela spoustu diet, ale žádná nefungovala, a na její snahu zhubnout Tomo často (a ráda xD) naráží.

Sakaki-san
Tichá, nemluvná, chytrá, nejlepší atletka na škole, má ráda roztomilé věci. Spousta lidí se jí bojí něco říct (někdy se kouká opravdu děsivě lhostejně, ale ona sama si přeje, aby ji někdo pozval do nějakého kroužku či tak něco :)).

Ayumu Kasuga - Osaka
Týhle holky docela lituju, dá se o ní říct, že je úplně blbá :). Postupem zjistíte, že je spíš pomalá... Někdy se jí zastaví myšlenkové pochody (Pikanyaaa ^_^.... Pika O_O.... Pikaaa 0_0....Pi... To se nedá popsat, to byste museli vidět :D), dost často mívá nesmyslný myšlenky (ale stojej za to :D) a taky dost často nepochopí, co se po ní chce.

Yukari Tanizaki - Yukari sensei
Třídní učitelka, kterou byste asi nechtěli :). Agresivní, až moc soutěživá, nesmyslně se hádá. Učí angličtinu...

Minamo Kurosawa - Nyamo/Kurosawa sensei
Učitelka tělocviku, narozdíl od Yukari není agresivní (jen když k tomu má pádný důvod, například když začně Yukari běhat po chodbě a prozpěvovat si "Zamilovaný dopis, zamilovaný dopis, tralala, zamilovaný dopis" :D). Na škole není nikdo, kdo by tuto učitelku nenáviděl...
Kagura
Do třídy přišla jako poslední, chce být rivalkou Sakaki (zastupuje plavecký tým, je to hodně dobrá atletka, ale Sakaki je lepší ^^). Občas taky bývá nejhorší ze třídy, ale občas se jí test podaří :).
Zleva: Yomi, Osaka, Chiyo-chan, Sakaki-san, Kagura a Tomo-chan

Poměrně rozdílné osobnosti, že? A to je jedna z věcí, na kterém je tohle bezvadné anime stavěné. Obyčejné příběhy ze středoškolského života. Jak myslíte, že to dopadne, když dostane Osaka škytavku? A jak dopadne jejich výlet na letní chatu Chiyo-chan? Získá Sakaki nakonec kočku, která se jí nebude snažit zabít? Dosáhne úchylný učitel Kimura svého a uvidí dívky převlékat se :)? Sledujte Azumangu a zjistíte to :)!
Co říct na konec? Vynikající anime, u kterého nelze nic jiného, než se skvěle bavit a hltat jeden díl za druhým :)...
Konečné hodnocení: 5,5 značky Whirpool - značka vítězů :)!
Sayonara ^^