Jonathan Coulton

25. května 2008 v 18:48 | Otaku Woodbin |  Hudba
Je jako my... jen píše písničky :)
Jonathan je můj asi nejoblíbenější zpěvák a jeho písničky poslouchám pořád dokola.
Proč? S jeho hudbou to není jako s jinou. Nepoužívá závratná kytarová sóla (ale i tak udělal pár pěkných kousků :)) ani megavelké orchestry. Je to v textu.
Jeho písničky mají velice nápaditý text a dají se hrát skoro na čemkoliv. Při live vystoupeních hraje na akustickou kytaru (sám nebo s některými přáteli, oni většinou obstarávají vokály, ukulele bubny a tak :)), ve studiových nahrávkách zazní klávesy, elektrická kytara a spousta jiných nástrojů.
Jonathan Coulton je považován za zakladatele takzvaného Geek Rocku (v překladu doslova šprťácký rock :)), což je směsice mnoha rockových i nerockových žánrů. Kromě alternativní hudby je jeho složkou také folk či indie.
A proč jsou vlastně jeho písničky tak sugoi? (sugoi = výborný)
Protože zpívá o lidech jako je on, i o jejich snech či fantaziích. Vezměte si moji nejoblíbenější písničku, The future soon... Geniální člověk, oběť posměchu, je zamilovaný do Laury, ale sklízí jen další a další posměchy. Tak se přestěhuje do svého solárního domu, do své vesmírné laboratoře ve vesmíru, kde bude připravovat pomstu.
Psychoidní text? Poslechněte si a změníte názor :).
Nebo jiné písničky... Code monkey, pojednávající o obyčejném životě obyčejného IT pracovníka (= code monkey - člověk pracující s PC, programátor, softdesignér a tak :)).
A Mandelbrot set, aneb Jak se JoCo bojí fraktálů, a že Mandelbrotova rovnice je východiskem z jeho trápení. Či jeden z jeho nejúžasnějších songů vůbec - RE: Your brains aneb jak by to vypadalo, kdyby k vám přišel váš spolupracovník (stala se z něj zombie) a chtěl by vám sníst mozek (Aaall we want to do is eat your brains...). A takových písniček bych mohl jmenovat tucty.
Jonathan Coulton žije v Brooklynu, New york, USA :). Než se rozhodl zpívat, pracoval jako softwarový designér a programátor (byl perfektní code monkey ;)). Na jeho webové stránce (jonathancoulton.com) je možné poslechnout si kterýkoliv z jeho výtvorů, případně si je koupit (písnička za dolar, album za deset :)) a některé zadarmo stáhnout. Nemá vlastní videoklipy, ale spousta fanoušků dělá fanvidea a jeden maník, kterej si řiká Spiff, dělá téměř profesionální videoklipy za pomoci hry World of Warcraft (používá k tomu spoustu aplikací, neptejte se mě na to xD)
Mrzí mě, že v ČR je JoCo velice málo známý, přestože jeho písničky jsou výborné. Například, málo lidí ví, že ten song, kterej hraje na konci hry Portal od firmy Valve, napsal Jonathan Coulton.
Doufám, že si ho poslechnete, a že ho nebudete soudit podle jedný nebo pěti písniček, poslechněte si jich víc :)! Doporučuju tyhle songy: Code monkey, The Future soon, RE: Your Brains, Big bad world one, Bozo's lament, Better, I feel fantastic, Baby got back a jiné, je jich fakt hafo :).
Tak zatim, mějte se a příjemný poslech :)

Dole je anketa, není-li vidět, klikněte na nadpis článku :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Poslechli jste si Jonathana Coultona? Líbil se vám? :)

Jo, je to fajnová hudba! 33.3% (4)
Jo, docela dobrý 8.3% (1)
Ujde 16.7% (2)
Nic moc 8.3% (1)
Haha, tomu řikáš hudba? 33.3% (4)

Komentáře

1 Otaku Woodbin Otaku Woodbin | 26. května 2008 v 6:58 | Reagovat

Mimochodem zapoměl jsem zmíňit ještě pár písniček :)

Chiron beta prime - vánoce rodiny otroků v dolu na asteroidu

dance soterios johnsons dance

I hate california

Skullcrusher mountain - nádhernej love song, doslova evil genius in love ^^

my monkey - taky pěknej love song

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama