Květen 2008

Liero - super DOS hra

27. května 2008 v 20:35 | Otaku Woodbin |  DOS
Co je to Liero? Ve finštině to znamená "žížala". Já ovšem mluvím o jiných "žížalách"...
Mluvím o vynikající DOSové hře, naprogramované v roce 1999 finským programátorem Joosou Reikkinenem. Jde o vynikající realtime akci pro dva hráče.
Na začátku si vyberete 5 ze 40 zbraní a objevíte se v zemi. Toť vše - začínáte hrát :).
Hra je zobrazena ze strany, vidíte dvě obrazovky, ukazatele životů a nábojů a mapu. Každý červ má vlastní obrazovku, barvu a jméno, jaké nastavíte v menu (nastavení je poměrně obsáhlé) a hrajete. Ve hře jsou 4 herní módy:
Kill'em'all: Normálka, zab nebo budeš zabit :)
Game of tag: Když jste zabiti, spustí se stopky. Stopky zapnete zabitím druhého hráče a předáte mu tím "babu", tzn stopky se spustí jemu. Prohrává ten, komu dojde jako prvnímu čas.
S módy Capture the flag a Simple CtF si nejsem moc jistý, ale v obou jde o nošení vlajek do domků :).
Hra je velmi jednoduše modifikovatelná, existuje hora amatérských zbraní, map, grafických módů i zvukových bank. Já sám jsem si vytvořil mapu a několik zbraní. Mapa vypadá asi takhle:
Každopádně Liero je suprová deathmatch hra, kterou spustíte téměř na každém PC... Na nejnovějších musíte ovšem hru pustit přes Dosbox 0.72 nebo novějším (aby fungovaly zvuky) a nastavit emulační cykly minimálně na 25000 :), hold náročná emulace... A ještě existuje jiný způsob, jde o takzvaný OpenLiero, ten je schopný spustit Liero na systému Linux MS, Windows XP a možná i Vista s podporou zvuku :).

Také sem dávám odkaz na nejlepší českou stránku o Lieru:

Stáhněte si odtamtud Liero, zjistěte, co ke hraní a pařte! :)
Sayonara ^^
//Dole je anketa, není li vidět, klikněte na nadpis článku :)

Anime? WTF??? //blog tenhle článek poškodil//

27. května 2008 v 18:28 | Otaku Woodbin |  Anime manga
*Poznámka: Omlouvám se, 90% procent tohohle článku se z nějakýho divnýho důvodu smazalo a omlouvám se, nepamatuju si, co v něm bylo, takže to nemohu přepsat :(...*

Ahoj, v tomhle článku se vám pokusím osvětlit, co to anime/manga (dále jen A/M) vlastně je.
Manga je japonský styl kresby, který se vyznačuje velkýma očima, malým, špičatým nosem a specifickým vyjadřováním emocí. Manga je také synonymem pro japonský komix.
Anime je animovaný film, kreslený ve stylu mangy. A/M má mnoho žánrů a podžánrů, než bych popsal všechny, tak bych tu byl hodně dlouho :), tak popíšu jen ty základní :)...
A prosím, pokud si to čte nějaký otaku a uvidí chybu, ať mi napíše do komentářů a já to opravím :)!

Komedie
Jde prostě o A/M s komediálním dějem, sranda, legrační scénky a tak...
Například: Full metal Panic; Full Metal Panic? Fumoffu!; Azumanga Daioh!

Anonymův ACWW Blog

25. května 2008 v 19:23 | Otaku Woodbin |  Hry
Tako tohle je odkaz na jednoznačně nejlepší ACWW blog v ČR! Někdy na něj taky přispívám (jsem pomocný redaktor :)).
Čekujte, je tam toho hafo, dozvíte se, co to je ta bezvadná hra ACWW! Vede jej člověk, se kterým je ta správná sranda a jsou tam super lidi :)!
Anonym, bezva holčina Martees* a já (Woodbin)

Jonathan Coulton

25. května 2008 v 18:48 | Otaku Woodbin |  Hudba
Je jako my... jen píše písničky :)
Jonathan je můj asi nejoblíbenější zpěvák a jeho písničky poslouchám pořád dokola.
Proč? S jeho hudbou to není jako s jinou. Nepoužívá závratná kytarová sóla (ale i tak udělal pár pěkných kousků :)) ani megavelké orchestry. Je to v textu.
Jeho písničky mají velice nápaditý text a dají se hrát skoro na čemkoliv. Při live vystoupeních hraje na akustickou kytaru (sám nebo s některými přáteli, oni většinou obstarávají vokály, ukulele bubny a tak :)), ve studiových nahrávkách zazní klávesy, elektrická kytara a spousta jiných nástrojů.
Jonathan Coulton je považován za zakladatele takzvaného Geek Rocku (v překladu doslova šprťácký rock :)), což je směsice mnoha rockových i nerockových žánrů. Kromě alternativní hudby je jeho složkou také folk či indie.
A proč jsou vlastně jeho písničky tak sugoi? (sugoi = výborný)
Protože zpívá o lidech jako je on, i o jejich snech či fantaziích. Vezměte si moji nejoblíbenější písničku, The future soon... Geniální člověk, oběť posměchu, je zamilovaný do Laury, ale sklízí jen další a další posměchy. Tak se přestěhuje do svého solárního domu, do své vesmírné laboratoře ve vesmíru, kde bude připravovat pomstu.
Psychoidní text? Poslechněte si a změníte názor :).
Nebo jiné písničky... Code monkey, pojednávající o obyčejném životě obyčejného IT pracovníka (= code monkey - člověk pracující s PC, programátor, softdesignér a tak :)).
A Mandelbrot set, aneb Jak se JoCo bojí fraktálů, a že Mandelbrotova rovnice je východiskem z jeho trápení. Či jeden z jeho nejúžasnějších songů vůbec - RE: Your brains aneb jak by to vypadalo, kdyby k vám přišel váš spolupracovník (stala se z něj zombie) a chtěl by vám sníst mozek (Aaall we want to do is eat your brains...). A takových písniček bych mohl jmenovat tucty.
Jonathan Coulton žije v Brooklynu, New york, USA :). Než se rozhodl zpívat, pracoval jako softwarový designér a programátor (byl perfektní code monkey ;)). Na jeho webové stránce (jonathancoulton.com) je možné poslechnout si kterýkoliv z jeho výtvorů, případně si je koupit (písnička za dolar, album za deset :)) a některé zadarmo stáhnout. Nemá vlastní videoklipy, ale spousta fanoušků dělá fanvidea a jeden maník, kterej si řiká Spiff, dělá téměř profesionální videoklipy za pomoci hry World of Warcraft (používá k tomu spoustu aplikací, neptejte se mě na to xD)
Mrzí mě, že v ČR je JoCo velice málo známý, přestože jeho písničky jsou výborné. Například, málo lidí ví, že ten song, kterej hraje na konci hry Portal od firmy Valve, napsal Jonathan Coulton.
Doufám, že si ho poslechnete, a že ho nebudete soudit podle jedný nebo pěti písniček, poslechněte si jich víc :)! Doporučuju tyhle songy: Code monkey, The Future soon, RE: Your Brains, Big bad world one, Bozo's lament, Better, I feel fantastic, Baby got back a jiné, je jich fakt hafo :).
Tak zatim, mějte se a příjemný poslech :)

Dole je anketa, není-li vidět, klikněte na nadpis článku :)

Něco málo o mně :)

25. května 2008 v 17:42 | Otaku Woodbin |  My living, my life, my head...
Aktualizováno 31.5.2009:

Čau, no tak, co bych měl říct :)...
Jsem ne-až-tak-normální člověk :)
V červenci mi bude 17 let, jsem ve znamení Raka. Jsem absolutní antitalent na sporty, ve škole mi to šlo celkem dobře (vždy jsem měl vyznamenání :)). Teď na gymplu se tak nějak protloukám, zatím žádná čtyřka na vysvědčení.
Hodně se zajímám o anime, mangu a japonsko, PC je mým pokrevním bratrem a učím se programovat.Mezi moje oblíbený filmy se řadí sci-fi, komedie a thrillery, oblíbený anime a manga žánry jsou school, comedy, romantic, ecchi a horor. Nejoblíbenější neanime film - Pulp Fiction, Návrat do budoucnosti; nejoblíbenější anime Higurashi no Naku Koro Ni, Renkin San-kyuu Magical Pokaan, Full Metal Panic, Trigun. Mangu zatím žádnou oblíbenou nemám.
Hudba, to je pro mě synonymem pro kulturní bohatství člověka. Poslouchám alternativní rock a j-pop. Oblíbení zpěváci/skupiny/interpreti jsou Jonathan Coulton, Mňága a Žďorp, Karel Plíhal, Jaromír Nohavica, Horkýže Slíže a jpop/jrock. Nevadí mi nic kromě absolutně tvrdé muziky, dechovky a hip hopu, ten nepokládám za hudbu, hip hop pokládám za samostatné odvětví zábavního průmyslu.
Dříve jsem občas hrál go a šachy, ale dnes se pokud možno deskovým hrám vyhýbám :D Na počítači už prakticky nehraju, ale když už hraju, tak hraju klasiky jako Commander Keen, Duke Nuken 3D, Settlers, WingCommander Privateer atd. Z nových her jsem si zamiloval Half-Life 2 a Garry's mod, taky jsem docela dlouho hrál GTAčka a Vice city mod Back to the future
Kdo mě zná, ví, jakej jsem :). Kdo mě nezná pořádně, myslí si, jakej jsem. Kdo mě nezná, nechce mě poznat, protože ti, co mě neznaj pořádně, mu řeknou, že jsem odporný blbý monstrum :).
Spoustu lidí o mně říká, že si myslím, že jsem nejchytřejší. Nejsem, jsem docela chytrej :), ale nemyslím si, že jsem nej.
Vždycky jsem měl smůlu na lidi. 50% lidí, co jsem poznal (nepočítám netové známosti :)), mi vrazilo kudlu do zad. Přesto mám docela dost přátel, většinou to jsou lidé z DDM Děčín a z děčínské otaku komunity :).
O charakteru člověka se nejvíc dozvíte z jeho tvorby, takže jestli chcete vědět, jestli jsem flegmatickej nebo cholerickej, tak čekujte moji tvorbu a přijdete na to :) (nebo se podívejte na profil :D)
Zatim čau,
Mata ne ^.^ °

Ahoj, vítej a čau :)

25. května 2008 v 17:42 | Otaku Woodbin |  Ostatní
Ahoj, vítej na mým blogu!
Na začátek bych měl říct, že jsem otaku, takže pokud nemáte rádi anime a mangu, tak by vám obsah tohoto blogu nemusel sednout :).
Budu sem psát informace o anime a manze, novinky ze světa Nintenda Wii a DS a taky o hře ACWW :).
A taky se omlouvám za strašnou podobu blogu, teprve na něm pracuju :)...
Mějte se, mina-san!